Як видалити мережевий диск.

Операційна система Windows XP дозволяє організувати загальний доступ користувачів мережі до папок і дискам , що зберігаються на окремому комп'ютері. При цьому доступ здійснюється за допомогою інтерфейсу самої системи або через командний рядок. Існує декілька способів створення і видалення мережевих дисків.
Інструкція
1
Спосіб №1. • Відкрийте меню «Пуск» і виберіть пункт «Виконати ...», • Введіть команду cmd і натисніть OK, • Відкриється вікно командного рядка. Введіть net use t: \ імя_компьютераімя_ресурса, де t - ім'я створюваного мережного диска, • Щоб видалити наявний мережевий диск введіть команду net use t:/delete, де t - ім'я видаляється диска.
2
Спосіб №2. • В контекстному меню значка "Мій комп'ютер" виберіть пункт "Провідник", • В меню «Сервис» виберіть пункт «Підключити мережевий диск ...», • У вікні, вкажіть назву створюваного диска і шлях до папці, який потрібно зробити загальнодоступним, • Щоб видалити наявний мережевий диск в меню «Сервис» виберіть пункт «Відключити мережевий диск ...».
3
Спосіб №3. • Відкрийте вікно «Моє мережеве оточення» і виберіть пункт «Вся мережа», натисніть на значок «Мережа Microsoft Windows», • Відкрийте домен, потім комп'ютер, ресурси якого необхідно зробити загальнодоступними, • Виберіть потрібний ресурс і в контекстному меню виберіть пункт «Підключити мережевий диск ...», • Щоб видалити наявний загальний ресурс, в контекстному меню виберіть "Вимкнути мережевий диск ...».
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=aTgBlhFVong
Зверніть увагу
При видаленні (відключенні) мережевого диска, відбувається видалення його значка з провідника системи.
Для спрощення доступу до файлів, папок і дискам , розміщеним в інших комп'ютерах локальної мережі, їм можна присвоювати імена і букви і призначати статус «мережевого диска». В результаті такі мережеві ресурси будуть мало відрізнятися від ваших локальних дисків в Провіднику Windows. Однак при зміні конфігурації локальної мережі ці ресурси можуть стати недоступні з вашого комп'ютера, а посилання на них в Провіднику залишаться. Тоді невикористовувані мережеві диски буде потрібно відключити.
Інструкція
1
Відкрийте Провідник Windows - з його допомогою процедура відключення мережевих дисків проходить найбільш просто. Запустити його можна подвійним клацанням іконки «Мій комп'ютер» на робочому столі або натисканням клавіш WIN + E.
2
Клацніть непотрібний більше мережевий диск правою кнопкою мишки і виберіть у контекстному меню пункт «Відключити мережевий диск». Ця ж команда продубльована в розділі «Сервіс» меню менеджера файлів. Провідник виконає вашу команду, і диск пропаде зі списку.
3
Якщо це необхідно, мережевий диск можна відключити і з командного рядка. Для цього вам спочатку потрібно запустити інтерфейс емулятора командного рядка. Щоб це зробити, спочатку розкрийте головне меню на кнопці «Пуск» і виберіть рядок «Виконати». Можна замість цього натиснути клавіші CTRL + R. Таким способом ви відкриєте діалог запуску програм.
4
Наберіть команду cmd і натисніть Enter або клацніть кнопку «OK», і термінал емулятора командного рядка буде готовий до введення DOS-команд.
5
Використовуйте команду net use для відключення став непотрібним мережевого диска. В команді необхідно вказати присвоєну мережевому ресурсу букву і додати ключ delete. Наприклад, для видалення диска N ця команда повинна виглядати так: net use N:/delete
6
Набравши команду, натисніть клавішу Enter і мережевий диск буде відключений. Однак це не означає, що папка або інший мережевий ресурс, якому було присвоєно статус мережевого диска, цією командою робиться недоступним з вашого комп'ютера. Ви як і раніше можете використовувати його, але тепер не як диск, а як звичайну папку, яку слід шукати в мережевому оточенні. Це відноситься до обох описаним способам відключення.