Як чистити кішкам вуха.

Якщо ви не володієте психікою і вправністю хірурга, найкраще надати цю справу ветеринара. Але якщо вже ви зважилися на це ризикований захід, то будьте готові дізнатися свого вихованця з самою несподіваного боку. Простіше засунути голову в пащу леву ...
Вам знадобиться
  • Сита кішка або кіт з поступливим характером, вушні палички, перекис водню, ножиці, шкіряні рукавички. Не виключено присутність асистента.
Інструкція
1
Вуха - одне з найчутливіших місць у кішки, тому готуйтеся до активного опору усіма лапами, особливо задніми, ну і зубами, звичайно. Надіньте рукавички, візьміть ножиці, і, злегка підім'явши під себе домашнього тигра, постарайтеся дуже (!) Акуратно обрізати кігті на задніх лапах. Зістригайте тільки гострі кінчики кігтів, намагаючись не пошкодити подушечки і пальці. Якщо опір набуває агресивні форми - відмовтеся від екзекуції і запросіть асистента. Завдання асистента - просто утримувати лапи нашого пацієнта.
2
Отже, коли улюбленець надійно зафіксований, змочіть вушну паличку перекисом водню, і, злегка відтягнувши вухо за кінчик, дуже (!) Акуратно починайте чистити вухо, не проникаючи глибоко, проводячи по вигинах раковини. В зафіксованому положенні у вихованця залишається тільки одна можливість висловити своє обурення - воплі.Будьте готові до несамовитої арії. Якщо ви робите все акуратно, то кішка не повинна відчувати біль. Її крики - це активний протест проти насильства над особистістю. Закінчивши з одним вухом, повторіть операцію на іншому. В цілому, при належній вправності операція займе 2-3 хвилини.
Зверніть увагу
Перевіряйте вуха регулярно, бажано раз на тиждень. Якщо виявите щось підозріле - негайно відвезіть вихованця до ветеринара.
Корисна порада
Важливо: якщо кішка у вас має звичай гуляти на вулиці, обов'язково уважно огляньте вушні раковини. Кішки можуть підчепити кліщів, що смертельно небезпечно для тварини. Кліщ виглядає як чорна точка під шкірою вушної раковини, іноді з мікроскопічної крапелькою крові. Це або виділення кліща або кров самої кішки. Кров з'являється від подряпин, коли кішка намагається позбутися паразита. Якщо ця точка не стирається вушної паличкою - негайно до ветеринара, це напевно кліщ, і будуть потрібні медикаменти.