Як видалити плями від чаю.

Часто після урочистого чаювання на красивій білосніжній скатертині або серветці залишаються чайні патьоки. Такі плями дуже стійкі, їх важко вивести через присутність дубильного речовини - таніну. Існує цілий ряд способів боротьби з такою проблемою. Напевно, який-небудь з них вам допоможе.
Вам знадобиться
  • Відбілювач, гліцерин, бура, нашатирний спирт, лимонний сік.
Інструкція
1
Насамперед, виперіть біле столове білизну з відбілювачем. В деяких випадках цього може бути достатньо. Якщо плями залишилися або забруднені речі з кольорового матеріалу, то розведіть спирт наполовину з водою і обробіть пляма. Після виперіть.
2
Для білих тканин використовуйте перекис водню - протріть забруднене місце 3% розчином. Можете замість перекису водню скористатися лимонним соком. Видавіть на ватку кілька крапель і промокніть пляма. Після періть як звичайно.
3
Старі плями від чаю легко видаляються сумішшю гліцерину і нашатирю. Зробіть розчин з чотирьох частин гліцерину та однієї частини нашатирного спирту. На світлих тканинах достатньо одного гліцерину Змастіть теплим розчином забруднені місце, через півгодини промийте водою і висушіть рушником.
4
В деяких випадках може допомогти бура - протріть пляму ватою, змоченою 10% розчином бури. Потім чайне пляма змочіть розчином лимонної кислоти і через кілька хвилин змийте водою.
5
Застарілі плями чаю на білому столовому білизну або одязі можна видалити щавлевої кислотою. Розчиніть половинку чайної ложки в склянці води і обробіть пляма. Потім речі виперіть, додавши у воду пару ложок нашатирного спирту.
Зверніть увагу
Перед застосуванням будь-яких речовин спочатку випробуйте їх дія непомітних ділянках: на кишені, підгинаючи, з країв. Деякі хімічні речовини можуть змінити колір або структуру тканини.
Корисна порада
Виводите плями з вивороту, підклавши під тканину серветку. Спочатку змочіть ватним тампоном місце біля плями, а потім поступово переходите від краю до середини. Так пляма не розпливеться.