Як дізнатися тип материнської плати. Як дізнатися характеристики материнської карти.

Більшості власників персональних комп'ютерів немає необхідності знати, з яких комплектуючих зібраний їх комп'ютер. Якщо він працює без збоїв і виконує всі завдання, якими його може навантажити користувач, цікавитися цим потреби немає. Але настає момент, коли процесор перестає справлятися зі своєю «роботою» і вимагає заміни. Щоб вибрати новий процесор, необхідно дізнатися тип материнської плати і які моделі процесорів вона підтримує.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, тестова утиліта AIDA64 Extreme Edition, доступ в інтернет, навички по роботі з комп'ютером
Інструкція
1
З сайту розробника http://www.aida64.com/downloads скачайте інсталяційний пакет утиліти AIDA64 Extreme Edition. На цьому сайті виберіть пробну (безкоштовну) версію програми, яка дозволить згодом (після твори про плати) замінити її повним варіантом. В ході установки утиліти виберіть папку, де буде розміщена програма, і підтвердіть прийняття ліцензійної угоди.
2
Після закінчення установки відбудеться автоматичний запуск програми. Якщо вам знадобиться запустити її повторно, двічі клацніть лівою клавішею миші по іконці запуску програми на вашому робочому столі.
3
У вікні працюючої утиліти праворуч знаходиться список елементів меню. Знайдіть рядок «Системна плата» і клацніть по ній лівою клавішею миші. У списку виберіть пункт «Системна плата».
4
У правій частині вікна утиліти з'явиться список характеристик материнської плати. Друга зверху рядок - її повне найменування, включає назву виробника плати. Виділіть найменування за допомогою миші і скопіюйте в буфер (натисніть клавіші Ctrl + C).
5
Зайдіть на сайт виробника материнської плати і знайдіть її у списку випущених продуктів. На сторінці з характеристиками плати знайдіть рядок «сокет» або « тип сокета». Це і є тип вашої материнської плати. На цій же сторінці швидше за все присутній і посилання на список сумісних з нею процесорів.