Як змусити малюка є.

Діти раннього віку швидко ростуть і розвиваються. Змінюються їхні вміння, навички, потреби, характер. Саме в цей період найчастіше батьки стикаються з проблемою годування малюка . Якщо дитина погано їсть, то причину треба шукати в методах і засобах вашого виховання. Якщо в родині строго дотримуються години прийому їжі - скаржитися на поганий апетит малюка під час їжі не доведеться.
Вам знадобиться
  • Встановити на першому році життя дитини чіткий режим харчування, самостійно виховувати свого малюка, виключити перекуси, частіше гуляйте на свіжому повітрі.
Інструкція
1
Є сім'ї, в яких привчають дітей є під пісні, танці бабусь і дідусів. Справа тут не в апетиті, просто дитину розпестили зайвою увагою. Це приносить йому задоволення, стає звичкою. Змусити малюка їсти в такій сім'ї важко. Бабусям і дідусям хочеться побалувати своїх онуків. А батькам дитини незручно зробити зауваження старшим. Ось і виходить замкнуте коло. Тому, якщо ви живете спільно зі своїми батьками, то основну турботу з виховання своєї малюка візьміть на себе. Тоді вони не будуть так активно приймати участь в цьому процесі. Не секрет, що часто молоді батьки намагаються перенести всю турботу про дитину на своїх тат і мам. А бабусі та дідусі намагаються ні в чому не відмовляти своїм онукам. Ось і виникають надалі проблеми такого плану.
2
Велику роль в годуванні дитини відіграє режим дня. Діти, що живуть по режиму, менш примхливі і краще їдять. Це пов'язано з тим, що у них виробляється певний рефлекс. Їх шлунок починає "просити" їжу в один і той же час. Тому такі діти їдять завжди з апетитом, без всяких уговоров.Не давайте дитині перекушувати між прийомами їжі булочками, цукерками, печивом. Якщо ви йому відмовте в таких "перекуси", то побачите: через дві години він сам попросить їсти. Солодощі, фрукти, ягоди потрібно давати у встановлені години. Так як в них містяться цукор. А він надовго знижує виділення слини.
3
Годувати малюка треба тільки тоді, коли він сам цього хоче. Фахівці вважають, що головне - не загодовуватимуть дитини. Адже багатьом батькам тільки здається, що дитина не їсть. Вони повинні знати, що дитині не властиво голодувати. Коли організм вимагає їжі - дитина завжди їсть. Поганий апетит малюка може бути пов'язаний з рідкісними прогулянками. Частіше гуляйте з ним на свіжому повітрі.
4
Намагайтеся урізноманітнити страви. Одноманітна їжа швидко набридає дитині. Красиве і оригінальна прикраса столу сприяє хорошому апетиту. До трьох років вже можна оформляти блюда разом з дитиною. Це не тільки допоможе вам нагодувати його без істерик, а й розвинути у нього уяву і творчі здібності.
Зверніть увагу
Втрата апетиту може бути ознакою захворювання. Тому покажіть малюка педіатра.
Корисна порада
Не годуйте дитину насильно. У нього може виробитися негативне ставлення до їжі.