Як ловити сига взимку.

У середній смузі Росії січня для рибалок - час глухої зими, коли риболовлі, практично, немає - лунка миттєво замерзає, волосінь стає схожою на грубу мотузку, холодний вітер обдуває обличчя. Але для рибалок Північної Карелії зима - час, коли у водоймах з чистим піщаним або гальковим дном починається ловля сига - риби з сімейства лососевих. Крупна риба досягає ваги від 0,8 до 4 кг. Ловля сига взимку - захоплююче заняття для любителів зимової риболовлі.
Інструкція
1
Взимку ловиться різновид сигів, яку називають сиг-лудога. Це назву він отримав за те, що в жовтні, коли починається нерест, риба виходить на кам'янисті і крупнопесчание підводні гряди - луди. Звичайно, він взимку тримається в глибині озер і іноді виходить на більш дрібні місця. Ваше завдання - знайти цю луду на незнайомому озері, але, в крайньому випадку, її місцезнаходження можна дізнатися у місцевих рибалок. Орієнтуйтеся по старим лункам і сподівайтеся на удачу і рибальську інтуїцію.
2
Для лову сига використовуйте поплавочние вудки. Не женіться за складною снастю, для зимової риболовлі підійдуть прості вудки з товстою волосінню і вузькими довгими блешнями. Чим менше надмірностей і пристосувань, тим краще - при вітрі і великому морозі з нею буде легше впоратися. Вибирайте міцну, еластичну волосінь, але не дуже товсту. Досить шматка довжиною 15-20 м, щоб її нескладно було розплутати.
3
Виберіть кивок із сталевої пластинки, який не буде вібрувати при поривах вітру. Болісно можуть бути білого кольору з пучками червоних ниток на гачку або двоколірні. Зовнішня сторона блешні краще нехай буде з мельхіору або злегка чорненого срібла, а внутрішню виберіть з бронзи, можна з латуні. Нижня частина блешні повинна бути обтяженою і злегка втиснула усередину на 3-5мм. Ширина болісно в нижній частині повинна бути не великий - не більше 15 мм, довжина - від 3 до 7 см. Оснастите вудки великими мормишками у формі коми, виготовлених з тих же матеріалів, що і болісно.
4
В якості насадки прекрасно підходять личинки короеда, земляні черв'яки, опариші. Ловиться він і на мормишку, залучений її извивами, але на морозі насаджувати її досить проблематично.
5
Почніть грати прямо у дна, поступово обловлюючи всі верстви води, оскільки залежно від погоди і часу доби, риба тримається на різних глибинах. Найчастіше це 3-5 м, але після сходів ловлять його і глибше - на 10-15 м.