Як зробити найпростіший електродвигун.

Нові явища завжди викликають інтерес, а якщо сам береш участь в їх створенні, то він стає набагато більше. Можна зібрати простий, але працюючий електродвигун , для якого буде потрібно джерело живлення, магніт і невелика котушка проводу.
Вам знадобиться
  • Акумулятор або батарея 1,5 В, тримач з контактами, магніт, провід з емалевою ізоляцією 1 м (0,8-1 мм діаметр), неізольований провід 0,3 м (0,8-1 мм діаметр).
Інструкція
1
Візьміть батарейку типорозміру АА. Це буде каркасом для намотування котушки, яка стане обертове частиною електродвигуна. Котушка повинна бути круглої і рівною, тому і слід використовувати циліндричний каркас. З кожного кінця залиште по 5 см дроти, на циліндричний каркас намотайте 15-20 мотків. Намотувати котушку рівно і щільно не обов'язково, вона краще збереже свою форму, коли буде невеликий ступінь свободи.
2
Зніміть акуратно котушку з каркаса, отримана форма повинна зберегтися. Щоб збереглася, потрібно буде вільні кінці дроту кілька разів обернути навколо витків, дуже важливо, щоб кріплення були один навпроти одного.
3
Видаліть за допомогою гострого ножа верхню половину ізоляції, нижня половина повинна залишитися в емалевої ізоляції. Для цього тримаючи котушку в вертикальному положенні, один її вільний кінець покладіть на край столу. Те ж саме зробіть з другим кінцем котушки, дуже важливо, щоб обидва неізольованих кінця проводу були спрямовані вгору.
4
Візьміть неізольований дріт, так як крім підтримки він повинен забезпечувати потік електричного струму, і зробіть підтримку для котушки. Вона складатиметься з його витоків, на яких вона буде висіти і обертатися. Кожен шматок неізольованого проводу оберніть навколо цвяха - у результаті вийде необхідна частина двигуна.
5
Покладіть на акумулятор магніт, попередньо зберіть п'ять частин разом і підштовхніть котушку. Вона почне обертатися.
Зверніть увагу
Якщо мотор не заробив, слід перевірити всі електричні з'єднання. Котушка повинна обертатися вільно. Слідкуйте за тим, щоб акумулятор більше не перегрівся.
Корисна порада
Перевірте розташування магніту, якщо він знаходиться недостатньо близько, то встановіть додаткові магніти.