Як лікувати лишаї кішкам. чи передається від кішок лишай.

Ваш домашній улюбленець крім радості може принести в будинок не найприємніше захворювання - лишай. Що потрібно зробити, щоб зберегти здоров'я кішці і собі.
Вам знадобиться
  • Протигрибкові препарати для тварин
Інструкція
1
Cтрігущій лишай у кішок - дуже заразне захворювання, викликане грибком. Симптоми позбавляючи зазвичай проявляються у вигляді ураження вовни, освіти залисин і лусочок на шкірі. Найбільш сильно уражаються голова, вуха і лапи, в серйозних, запущених випадках і все тіло. Якщо у вас виникли підозри на лишай у кішки, без зволікань покажіть її ветеринару. Він візьме зішкріб з шкіри і просвітить кішку під ультрафіолетовою лампою - при лишаї спостерігатиметься флоуресценціей.
2
Якщо у кішки діагностували лишай, то одразу ж потрібно приступати до лікування кішки. Лікувати кішку можна препаратами з гризеофульвіном (продаються в ветаптеці). Склад проникає в кров'яне русло, а потім в волоски кішки і вбиває вразив його грибок. Так само кішку треба помити протигрибковим шампунем. Якщо кішка довгошерста, її можна підстригти, що б інфекція не поширювалася на здорове волосся і ліки швидше добиралася до кінчика волоса.
3
Оскільки лишай передається людині, в період хвороби акуратно поводьтеся з кішкою. Всі процедури проводите в рукавичках. Ізолюйте кішку від дітей і інших тварин. Спаліть всі речі, на яких любила спати кішка - підстилка, плед і т.д. Виділіть їй нове спеціальне місце. Зробіть в квартирі вологе прибирання з дезинфікуючими засобами ("Доместос", наприклад). Поки у вас карантин, чи не запрошуйте в будинок друзів, у яких є тварини і самі не ходите в гості. Збудників грибка легко перенести на взутті або одязі.
4
Лікування позбавляючи триває від 4 до 6 тижнів. Після кішку потрібно знову показати ветеринару. Якщо нові аналізи виявили, що грибок ще не повністю вилікуваний, доведеться пройти повторний курс лікування.
Зверніть увагу
Якщо після спілкування з хворою кішкою, ви виявите у себе свербіж на руках, червоні шелушашіеся плями, відразу обратітісь до лікаря-дерматолога. Лишай передається від кішки до людини.
Лишай у кішок - не таке вже рідкісне захворювання, проте її наслідки можуть бути катастрофічними як для самої тварини, так і для його господарів. Щоб уникнути такого розвитку подій, необхідно вчасно розпізнати симптоми хвороби і почати її лікування.
Лишай (мікроспорія) - це інфекційне захворювання волосяного покриву та шкіри тварин, збудниками якого є мікроскопічні гриби-дерматоміцети. Кішки, як правило, заражаються позбавляємо при контакті з інфікованими родичами. Однак найбільш сприйнятливі до цієї хвороби породи кішок можуть підхопити грибкові спори від речей або взуття своїх господарів.

Як діагностувати лишай

Першими ознаками такого захворювання, як лишай, є залисини і висип на тілі тварини. Висип з часом може покриватися скоринкою і збільшуватися в розмірах. Якщо ви помітили подібні зміни на шкірі вашого вихованця, негайно зверніться до ветеринарної клініки. Там тварині проведуть люмінесцентну діагностику лампою Вуда, а також зроблять всі необхідні аналізи, на підставі яких буде поставлений точний діагноз. Якщо кішка дійсно заразилася микроспорией, необхідно буде пройти повний курс лікування, який може розтягнутися на кілька місяців (залежно від стадії захворювання).

Лікування позбавляючи

В даний час існує велика кількість таблеток і вакцин, призначених для лікування мікроспорії . Застосовувати такі препарати краще під наглядом ветеринарного лікаря. Однак при бажанні лікувати лишай у кішки можна і в домашніх умовах. Для цього зістрижіть всю шерсть з уражених ділянок шкіри тварини. Що з'являються скоринки спочатку обробіть мильним розчином, а потім змастіть йодом. Непоганими ліками від позбавляючи вважаються сірчана і протигрибкова мазі, а також спрей «Термікон». Важкі форми хвороби лікуються спеціальними антибіотиками (наприклад, интраконазол і кетоконазол), застосовувати які рекомендують укупі з медикаментозними шампунями для кошек.Обязательно ізолюйте хвору кішку і регулярно дезінфікують приміщення, в якому вона знаходиться. Обробляти ранки тварини потрібно тільки в рукавичках. Після закінчення лікувальних процедур протирайте руки будь-яким дезинфікуючим раствором.Спустя якийсь час знову покажіть кішку ветеринарного лікаря. Повністю припинити лікування можна тільки в тому випадку, якщо повторні аналізи на дерматоміцети дали негативний результат.Чтоби в майбутньому вберегти своїх вихованців від зараження микроспорией, їх необхідно щорічно прищеплювати спеціальними вакцинами. Щеплення такого типу робляться дворазово, з перервою в 2-3 тижні, а імунітет після них виробляється у кішок вже через місяць.