Як зберігати дріжджове тісто. Зберігання дріжджового тіста.

Приготування дріжджового тіста є тривалим і трудомістким процесом - від першого замішування через послідовні розстоювання до остаточного формованию. Однак є кілька моментів, в яких процес може бути припинений, а також різні способи зберігання дріжджового тіста, залежно від тієї стадії, на якій ви змушені були зупинитися.
Вам знадобиться
  • - глибока миска;
  • - кулінарний жир;
  • - мука;
  • - пакети для заморозки;
  • - харчова плівка .
Інструкція
1
Якщо ви тільки й встигли, що розвести дріжджі, поставте їх в вентилируемой ємності в найхолоднішу частина холодильника.
2
Готове до першого замісу, а також вже вимішене і піднялося тісто приберіть в змащену кулінарним жиром і присипану борошном миску. Накрийте плівкою для зберігання продуктів, зробіть в плівці невелику дірку, щоб тісто «дихало» і приберіть в холодильник. Перед продовженням роботи дістаньте тісто і почекайте, поки воно не нагріється до кімнатної температури.
3
Якщо ви вже сформувати булочки, пироги або хліб, то перемістіть їх на плоскій поверхні в найхолоднішу частина холодильника. Накрийте поліетиленовою плівкою. За умови, що ви будете готові випікати їх протягом найближчих діб, так і залиште. Якщо ви не знаєте, коли будете готові до них повернутися, приберіть їх після охолодження в пакети для заморозки продуктів або загорніть в поліетиленову плівку і відправте в морозилку.
4
Просто дріжджове тісто , яке ви хочете зберегти про запас, варто так само попередньо охолодити. В охолодженому вигляді воно може зберігатися в холодильнику не більше 48 годин. Якщо ви плануєте зберегти його на тривалий термін, розкладайте тісто в порційні пакети для заморозки продуктів і прибирайте в морозильну камеру.
5
Якщо ви вже почали випікати якісь кондитерські вироби з дріжджового тіста, то видаліть їх з духовки після того моменту як вони піднімуться, але до того, як підрум'яняться. Охолодіть і заморозьте, упакувавши в харчову плівку. Коли ви будете готові завершити випічку, дістаньте вироби з морозилки, доведіть до кімнатної температури, при бажанні покрийте глазур'ю і знову відправте в духовку.
Корисна порада
У вас в морозилці може зібратися декілька пакетів із замороженим тестом на різній стадії приготування, тому наклейте на кожен пакет стікери з датою і операцією, на якій ви зупинилися, щоб не допустити плутанини.