Як розділити локальну мережу.

У багатьох компаніях, фірмах і навіть будинках давно практикується використання локальних мереж. Це дуже зручно і економно. Але виникають ситуації, коли потрібно створити відокремлену групу користувачів, об'єднаних в іншу локальну мережа . При цьому абсолютно не обов'язково повністю міняти архітектуру мережі.
Вам знадобиться
  • Свитч або маршрутизатор.
Інструкція
1
Існує декілька способів поділу локальної мережі на підмережі. Найпростіший з них - просто поміняти IP-адреси потрібних комп'ютерів і маску підмережі. Відкрийте настройки мережевого адаптера. Знайдіть пункт «Протокол TCP/IPv4» і зайдіть в його властивості. Ви побачите IP-адресу, скажімо, 100.100.100.8. і маску підмережі 255.0.0.0.
2
Змініть IP-адресу на будь-який інший, наприклад: 210.50.150.8. Маска підмережі автоматично зміниться на 255.255.255.0. Проробіть цю операцію для інших комп'ютерів, які ви хочете відокремити від локальної мережі і об'єднати в нову. Врахуйте, що при введенні нового IP-адреси, перші три сегменти потрібно зробити однаковими на всіх комп'ютерах.
3
Якщо ви хочете повністю виключити можливість обміну інформацією між комп'ютерами двох різних локальних мереж, то придбайте світч. Підключіть до нього всі комп'ютери, які ви плануєте відокремити від старої мережі. Одночасно з цим вимкніть вищевказані пристрої від старого комутатора або світча. В результаті ви отримаєте дві незалежні локальні мережі. IP-адреси комп'ютерів можна залишити старими, т.к. це не зашкодить роботі мережі.
Щоб з'єднати кілька комп'ютерів і периферійних пристроїв в локальну мережу потрібно використовувати спеціальне обладнання. Воно допомагає не тільки створити локальну мережу, а й забезпечити її стабільну роботу впродовж тривалого терміну.
Вам знадобиться
  • Мережеві концентратори.
Інструкція
1
Щоб ізолювати групу комп'ютерів від основної локальної мережі , можна використовувати кілька методів. Вимкніть всі потрібні комп'ютери від мережевих концентраторів або маршрутизаторів. Під'єднайте інші комп'ютери таким чином, щоб вивільнити необхідну кількість мережевих пристроїв. У підсумку ви повинні отримати один або кілька невикористовуваних світчей.
2
Якщо їх кількості виявилося недостатньо, придбайте ще кілька мережевих концентраторів. З їх допомогою створіть нову локальну мережу, що складається з тих комп'ютерів, які ви відокремили від основної мережі .
3
Даний метод, на жаль, не дозволяє використовувати загальний маршрутизатор з доступом в інтернет обох мереж одночасно. Якщо вам потрібно зберегти можливість доступу до всесвітньої павутини, змініть конфігурацію мережевих адаптерів потрібних комп'ютерів.
4
Відкрийте список мережевих підключення одного з обраних ПК. Перейдіть до властивостей мережевої карти, з'єднаної з маршрутизатором або світче. Виділіть пункт «Протокол інтернету TCP/IP» і натисніть кнопку «Налаштувати».
5
Змініть значення поля «Маска під мережі ». У даній ситуації краще відмовитися від використання шаблонних значень, таких як: 255.255.255.0 і 255.255.0.0. Аналогічним чином зміните маску під мережі інших комп'ютерів. Природно, значення цього поля повинно бути однаковим для всіх ПК.
6
Відкрийте меню налаштувань маршрутизатора. Виберіть меню Routing Table або «Таблиця маршрутизації». Задайте нові параметри роботи пристрою, враховуючи значення маски під мережі .
Корисна порада
При використанні другого методу комп'ютери можуть обмінюватися інформацією між мережами. При цьому ПК різних груп, швидше за все, не будуть «бачити» один одного в мережевому оточенні.