Як вибрати плоттер.

Плотер - друкувальний пристрій для широкоформатного друку. На ньому можна друкувати зображення починаючи від формату А2 і вище. Плотер и - досить дороге обладнання, витратні матеріали для якого також не дешеві, тому використовуються вони тільки для професійних цілей. Їх можна побачити в геоінформаційних компаніях, архітектурних і рекламних майстерень. Технічні характеристики плотерів різні, тому при виборі необхідно врахувати вимоги до матеріалів друку.
Інструкція
1
Перш за все, визначитеся з необхідним форматом. Чим більше розмір каретки плоттера, тим більшого формату зображення можна буде роздруковувати на ньому. Але ціна тут знаходиться в прямій залежності - вона також буде більше.
2
Призначення плотерів також різна - для роздруківки повнокольорових растрових зображень і фотографій і для інженерних і геоінформаційних цілей, коли роздруковуються векторні зображення. Ціна плотерів другого типу нижче.
3
В плоттерах використовується дві технології друку - пьезо і термоструйная. Кожна з них має свої плюси і мінуси. В основному, всі виробники використовують термоструйная метод друку, тільки в плоттерах Epson реалізований п'єзоелектричний метод. Темоструйний метод дозволяє підвищити швидкість друку, але сконденсуватись-сателітів, які є головною причиною утворення «чорнильного туману» не дозволяє домогтися високого дозволу і погіршує якість передачі кольору. П'єзоелектричний метод знижує швидкість друку, але дозволяє домогтися високої якості картинки - до 5760 dpi.
4
Зверніть увагу на витратні матеріали, які пропонує фірма-виготовлювач, адже в кінцевому підсумку якість багато в чому залежить і від них. Практично всі виробники зараз використовують не водоростворімие фарби, а пігмент, що дозволяє підвищити стійкість чорнила до впливу сонячного світла, а також зберегти такі параметри, як колірний обхват, рівномірність глянцю. Вибирайте рулонний спосіб подачі паперу. Папір в рулонах на 60-70% дешевше, ніж в аркушах. Крім того, в плоттерах мається можливість автоматичної обрізки зображення. Тому немає проблем з тим, щоб нарізати рулон при друку на аркуші потрібної довжини.
5
Швидкість друку у всіх плотерів залежить від якості друку, яке, в свою чергу залежить від кількості проходів друкуючої головки. Чим вища якість зображення вам треба, тим нижче буде швидкість друку.
Плотери - це пристрої, призначені для широкоформатного друку. Якщо апарат може в автоматичному режимі виконувати нарізку матеріалу, то мова йде про ріжучому плоттері.
Інструкція
1
Виберіть розмір плоттера. В даному випадку мова йде не стільки про габарити самого пристрою, скільки про форматах, з якими він може працювати. Ріжучі плоттери можуть бути вельми компактними. Деякі з них не перевищують в розмірах середніх габаритів принтер. Такі пристрої, як правило, працюють з форматами А4 і А5. Це так звані настільні плоттери.
2
Якщо ж вам необхідно працювати з листами великих розмірів, то вам буде потрібно підлогові плоттери, ширина ріжучої поверхні яких перевищує 500 мм.
3
Складіть перелік матеріалів, з якими ви напевно будете працювати. Якщо отриманий список виявився досить великим, то придбайте універсальний плоттер. Такі пристрої працюють з більшістю відомих типів матеріалів.
4
Не купуйте ріжучий плоттер з високою швидкістю друку, якщо ви не плануєте постійного використовувати його в повну силу. Таке обладнання коштує значно дорожче.
5
З'ясуйте необхідну вам точність різання. Цей параметр характеризує мінімальний розмір обрізання вироби. Важливо розуміти, що точність різання безпосередньо впливає на ціну плоттера. Не купуйте високоточне обладнання для роботи з великими деталями.
6
Подумайте про необхідність функції оптичного позиціонування. Вона дозволяє плоттеру в автоматичному режимі вирізати видрукувані вироби, на яких нанесені спеціальні мітки. Зазвичай подібні плотери набувають з певною метою, наприклад для обрізки готових малюнків.
7
Зверніть увагу на комплект ножів і їх параметри. Для нарізки фотопаперу та інших тонких матеріалів підійдуть ножі з кутом заточки 45 градусів і офсетом 0.3.
8
З'ясуйте необхідність наявності додаткових функцій. Деякі плотери постачають наступними елементами: LCD дисплей, світловий покажчик, корзина для матеріалів, держатель рулонів, бардачок і так далі.