Як привчити папугу до рук. Як привчити хвилястого папужки до рук.

У вашому будинку з'явився папужка? Не поспішайте відразу ж починати навчання вихованця. Для початку він повинен звикнути до господаря і перестати боятися простягнутою руки. Перший день в новому будинку дуже хвилюючий. Зміна місця проживання, транспортування, велика кількість незнайомих запахів - все це лякає птицю, викликаючи сильний стрес. Щоб вихованцеві було легше освоїтися, потрібно дотримуватися кількох простих правил.
Інструкція
1
Запускайте папугу в повністю обладнану клітку. Заздалегідь подбайте про корм, в поїлку повинна бути налита свіжа вода. У перші години не збудили птицю, нехай вона спокійно оглянеться і зрозуміє, що їй нічого не загрожує. Якщо в будинку живуть інші тварини, то на перший час їх краще прибрати з кімнати.
2
Спокійно підходите до клітки, ласкаво розмовляючи з папугою. Намагайтеся не робити різких рухів, які можуть налякати птаха. Папуги за своєю природою дуже допитливі. Зовсім скоро ви помітите, що пташка стала спокійно реагувати на ваше наближення, перестала боятися звуків голосу.
3
Наступним етапом буде приручення до руки. Підійдіть до клітки, ласкаво розмовляючи з вихованцем, запропонуйте йому крізь прутики ласощі. Для цієї мети добре підійдуть маленькі шматочки яблука або морквини. Як тільки птах почне їх брати, пробуємо обережно відкрити дверцята і запропонувати ласощі з руки всередині клітини. Вийшло? Тоді кладемо ласощі на долоню: щоб дістати до нього, папузі доведеться поставити на руку спочатку одну лапку, а потім і іншу. В цей момент постарайтеся не злякати вихованця, адже ви практично добилися результату - папуга сидить на долоні!
4
Коли папуга звикне їсти з вашої руки, можна спробувати пригощати свого вихованця і поза клітиною. Поступово папуга почне забиратися на руку і без ласощів - адже спілкування з господарем теж доставляє птахові задоволення.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=MC-WE6CeiCw
Корисна порада
1. Варто пам'ятати, що чим молодші придбана птах, тим легше вона звикає до нового місця і піддається обученію.2. Ніколи не кричіть на птицю, не робіть різких рухів, не намагайтеся примусити папугу виконувати щось силою - це призведе до зворотного результату. При прирученні папугу важливо проявляти терпіння і ласку. Тільки так ви досягнете пташиного доверія.3. Розкажіть дітям, як правильно поводитися з вихованцем, залучайте їх до навчання папуги, адже цей процес дуже захоплюючий для малят.