Як виростити яблуко.

Яблуня - фруктове дерево, яке починає плодоносити приблизно через 3-7 років після посадки, залежно від кліматичної зони і процесу зростання. Виростити це чудове дерево можна на присадибній ділянці навіть з невеликою площею, але коренева система все ж велика, тому садити біля будинку її не рекомендується. Яблуня плодоносить в залежності від сорту, урожай можна збирати з середини літа і до самої осені в міру дозрівання плодів.
Інструкція
1
Придбайте саджанці яблуні в садівничому магазині. Брати з рук небажано, неясно якого сорту буде дерево і чи буде взагалі плодоносити. У спеціальних місцях продаються породисті яблуні, також вам зможуть усі розповісти про даний сорті.
2
Садити яблуню потрібно ранньою весною чи пізньою осінню, коли на вулиці не холодно, але і не жарко. Викопайте неглибоку лунку, але в неї повинна поміщатися вся коренева система і сам стовбур на 10-15 см. Полийте землю великою кількістю води і почекайте, хай волога вбереться повністю. Акуратно поставте деревце рівно і утрамбуйте землю. Намагайтеся не пошкодити стовбур. Пролийте ще раз водою, але не розмивайте коріння, інакше яблуня може загинути.
3
Перед зимою і навесні потрібно обробляти стовбур дерева вапняком, водоемульсійну фарбу використовувати не можна. Також перед зимою потрібно вкутувати ствол дерева непотрібними покривалами або руберойдом. А коли випаде сніг, його бажано утрамбовувати навколо стовбура. Так ви зможете захистити дерево від гризунів, які із задоволенням обгризають кору.
4
Не забувайте видаляти сухі гілки з рослини, а крону формуйте по ходу росту дерева. Можете і зовсім нічого не обрізати, яблуня все одно буде плодоносити, форма гілок не має для цього значення. Плоди ви отримаєте на 3-4 рік, але мало. З часом, коли дерево остаточно набере зростання, урожай яблук збільшиться.
Якщо ви купили в магазині і спробували смачні яблука, немає нічого дивного в тому, що вам захотілося виростити у себе на дачі або присадибній ділянці такі ж. Виростити яблуню з кісточки цілком можливо, питання лише в тому, чи будете ви задоволені результатом, оскільки ризик отримати дике дерево з кислими дрібними плодами досить великий.
Вам знадобиться
  • - яблуко;
  • - горщик із землею;
  • - гарне сонячне місце в саду.
Інструкція
1
Ретельно підберіть посадковий матеріал. Не варто вибирати яблука з південних країн, оскільки велика ймовірність їх вимерзання взимку в російському кліматі. Оптимальним варіантом будуть хороші яблука, узяті з сусідського саду, з ними ви можете бути впевнені як в зимостійкості, так і в смакових якостях. Дістаньте з яблука кісточки, помістіть в невелику ємність з водою і залиште на кілька днів у теплому місці.
2
Залежно від виду грунту у вашому саду висадіть кісточки в землю. Якщо у вашому районі суворі зими, садіть яблуню відразу в сад, в такому випадку коріння підуть глибоко в землю і зможуть пережити будь холоду. Такі яблуні живуть і плодоносять набагато довше, але тільки на землі, де рівень грунтових вод розташовується глибоко.
3
Якщо на вашій ділянці болотисті грунту, спочатку виростите саджанець в горщику або відрі, а потім пересадите його на постійне місце. Кореневої стрижень при цьому, швидше за все, обірветься і не піде глибоко, тому такі яблуні менш зимостійкі, зате не бояться високих грунтових вод.
4
Щоб вирощувати яблуні з насіння саджанцями, посадіть насіння в землю восени або на початку зими, можна кілька штук поруч. Ранньою весною, до початку розпускання листя, розділіть паростки, щоб коренева система у них не переплутаєш, при цьому можете розсадити по різних горщиках або відразу в грунт. Щоб яблуня зміцніла, тримайте її вдома ще рік. Поставте її на світле місце, удобрюйте, поливайте. Коли вона почне скидати листя, приберіть горщик в прохолодне місце, підвал, холодильник або гараж. Можна закопати горщик в саду так, щоб рівень землі в горщику був на рівні землі навколо, і вкрити деревце лутрасилом. Навесні пересадите однорічний саджанець на постійне місце.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=jLFNLaFp2r4
Зверніть увагу
Врахуйте, що ваша яблуня в будь-якому випадку не дасть тих же плодів, які ви мали щастя спробувати перед посадкою. При вдалому збігу обставин яблука будуть теж смачні, великі, але інші. Якщо ж цього не відбудеться, прищепіть яблуні хороші гілки від плодоносному дерева і насолоджуйтеся урожаєм.
Корисна порада
Якщо через пару років ваша яблуня придбала характерний вигляд дичка, кора стала немов лакована, а деякі гілочки перетворились на шипи (колючки), - краще видаліть зі свого саду таку яблуню, хороших плодів від неї ви навряд чи дочекаєтеся.