Як привчити собаку до вулиці.

Отже, вашому цуценяті зроблені перші щеплення, і він вже міцно стоїть на ногах. Наступний етап у ваших взаєминах - це спільне існування на одній житлоплощі. Для цього необхідно привчити собаку ходити в туалет на вулиці. Інакше вашим килимам, паркету або нервам може бути завдано вагомий урон.
Вам знадобиться
  • Для того, щоб в найменші терміни привчити собаку до вулиці, потрібно, насамперед, приділяти цьому максимум часу. Крім цього, вам знадобиться олівець і блокнот, залізний вольєр або кімната, вільна від килимів, а також улюблені ласощі вашого улюбленця, який завжди мусить бути присутнім в достатній кількості. Слід розуміти, що доведеться бути досить строгим і іноді карати малюка.
Інструкція
1
Варто пам'ятати, що собаки дуже охайні тварини. Вони часто самі вибирають постійне місце для туалету. Щоб відучити щеняти робити калюжі саме в цьому місці, необхідно захистити його переміщення по квартирі. Собака ніколи не буде гадити там, де спить. Деякі з господарів навіть садять своїх вихованцем на ланцюг або в клітку. щоб вони вчилися терпіти. При цьому собака не повинна сидіти в замкнутому просторі постійно. Висновок потрібно лише для того, щоб ви завжди знали, чим зайнятий улюбленець під час вашої відсутності.
2
Уважно вивчіть повадки вашої собаки. Запишіть, в який час вона ходить в туалет і що цьому передує. Більшість цуценят воліють справляти нужду після сну або їжі. Бажано скласти графік, за яким ви відразу зрозумієте, в які проміжки часу слід виводити собаку на вулицю.
3
Як тільки ви помітили, що цуценя почав метатися, необхідно відразу ж віднести його на вулицю. У перший час доведеться виводити цуценя по 5-6 разів на дню. Організм малюка ще не зміцнів, тому терпіти йому шкідливо. Спробуйте відвернути собаку від потреби за допомогою якихось звуків, тримайте її на руках, щоб вона не встигла зробити калюжу на сходах або в коридорі. Під час прогулянки важливо не пропустити момент, коли собака зробить свою мокру справу. Обов'язково похваліть її. Дайте малюкові ласощі, зіграйте з ним в улюблену гру.
4
Що ж робити, коли ви бачите, що після прогулянки щеня знову зробив калюжу на паркеті? Потрібно неодмінно відразу його покарати. Час тут має вкрай важливе значення. Якщо зробити це через годину або два, то собака може не зрозуміти, в чому саме вона завинила. Краще спробувати зупинити або покарати цуценя якимось гучним звуком. Наприклад, голосно заплескав у долоні або крикнути.
Зверніть увагу
Якщо після всіх ваших старань малюк як і раніше продовжує творити мокрі справи вдома, то варто відвести його на прийом до ветеринара. Можливо, у нього є проблеми з сечовим міхуром.
Корисна порада
Не рекомендується використовувати звичайні миючі засоби для того, щоб знищити запах в тому місці, де ваша собака сходила в туалет. Справа в тому, що в більшості з них міститься аміак, а це тільки підбурив цуценя. Краще вимити підлогу спеціальним засобом, а на місце недавньої калюжі поставити миску з кормом або водою.
Як привчити цуценя гуляти на вулиці? Таке питання задають початківці собаківники, коли щеня подрастает.Ітак, ваш малюк підріс. Йому зроблені всі необхідні щенячі щеплення. Витриманий карантин після останньої вакцини. Тепер настала пора виводити цуценя на вулицю.
Вам знадобиться
  • Нашийник (шлейка), поводок, іграшка, ласощі.
Інструкція
1
Якщо ви привчили свого цуценя справляти свою нужду на ганчірочку (газетку, лоток, пеленочку), поки він знаходився вдома до завершення вакцинації, то в період двотижневого карантину після останнього щеплення поступово наведіть щеняче туалет ближче до вхідних дверей. Надалі це допоможе швидше привчити песика до вулиці.
2
Постійно спостерігайте за своїм вихованцем. Як тільки він попрямує до пеленочку, щоб справити потребу, беріть його на руки і несіть на вулицю. Поки ваша собака не навчиться оговтуватися тільки на вулиці, її бажано виносити туди на руках (якщо, звичайно, дозволяють розміри цуценя - залежно від породи). Адже малюк може не витерпіти, поки ви з ним спускаєтеся вниз, і напачкать прямо на сходовій клітці або в ліфті.
3
Чи не спускайте цуценя з рук відразу біля під'їзду. Віднесіть його на те місце, де ви будете гуляти з ним надалі. Гуляти з малюком на вулиці доведеться доти, поки він не зробить хоч що-небудь по своїй нужді. Як тільки малюк оговтався, емоційно похваліть його, погладьте і дайте ласощі, запропонуйте йому гру з улюбленою іграшкою або дозвольте пограти з іншим собакою. Тільки після того, як щеня задовольнить свої потреби, з ним можна пограти. Так ваш вихованець швидше зрозуміє, що в першу чергу на вулиці потрібно зробити «справи», а вже потім слідують ігри та розваги.
4
Перший час намагайтеся виводити вашого цуценя на вулицю якомога частіше (бажано кожні 2 години). Особливо важливо вивести малюка відразу після гри, їжі або сну. Так ви значно швидше навчите цуценя гуляти. З часом частоту прогулянок скоротіть до чотирьох на день, потім до трьох і, нарешті, до двох. Обов'язково виводите вашу собаку гуляти ввечері перед сном і вранці відразу після пробудження.
5
Ні в якому разі не карайте щеняти, якщо під час привчання до вулиці він ще робить свої справи вдома (особливо на пеленочку). Таким чином ви можете домогтися зворотного результату - цуценя почне ховати від вас свої калюжки і купки.
Зверніть увагу
В умовах міста водите свого цуценя тільки в нашийнику і на повідку. Спускайте собаку з повідка лише тільки тоді, коли будете повністю впевнені в тому, що по команді «До мене!» Ваш вихованець при будь-яких обставинах повернеться до вас.