Як лікувати ниркову недостатність.

Ниркова недостатність являє собою захворювання, при якому порушується функція нирок за освітою і виведенню сечі. Внаслідок цього порушується водно-сольовий і кислотно-лужний обмін організму, що призводить до порушення діяльності інших органів і тканин.
Інструкція
1
Розрізняють гостру і хронічну ниркову недостатність . Перша виражена в ураженні ниркової тканини, яке викликає зниження кількості сечі або повна її відсутність. Хронічна форма ниркової недостатності розвивається на фоні інших захворювань нирок (пієлонефрит, сечокам'яна хвороба тощо.). Вона призводить, як правило, до незворотних порушень їх функції.
2
Лікування гострої ниркової недостатності, яка виникає раптово, починають з того, що поміщають хворого в реанімаційне відділення, де допомагають йому справитися з болем, підтримують рівень рідини в організмі і запобігають отруєння організму продуктами його життєдіяльності.
3
Як правило, гостра ниркова недостатність вимагає екстракорпорального очищення крові (гемодіалізу). Таку процедуру проводять щодня. Курс лікування залежить від того, наскільки висока ступінь інтоксикації організму пацієнта. Однак гемодіаліз призводить лише до тимчасового поліпшення стану хворого. Щоб підтримувати організм у нормі необхідно кілька разів на рік проходити курс очищення крові.
4
Якщо у хворого нирки не виводять сечу, то призначаю висококалорійну дієту. Продукти, багаті білком, натрієм і калієм повністю виключають. Як тільки функція нирок частково відновлюється, хворому дають багато рідини, вводять поступово білки і поварену сіль.
5
При лікуванні хронічної ниркової недостатності призначається дієта з обов'язковим обмеженням солі і білків. В деяких випадках прописують сечогінні препарати, особливо якщо захворювання супроводжується підвищенням артеріального тиску. Як правило, при хронічній нирковій недостатності відзначається дефіцит кальцію, тому хворому необхідно приймати вітамін D. В особливо важких випадках, що призводять до дисфункції нирок, відбувається переклад хворого на гемодіаліз. У такій ситуації найбільш ефективним методом лікування є пересадка донорської нирки.
Зверніть увагу
Ниркова недостатність звичайно протікає в трьох стадіях: початкової, консервативної та термінальної. Передумовами до цього захворювання можуть стати як спадкові захворювання нирок або порушення обміну речовин, так і простудні захворювання сечових шляхів, цистит і навіть онкологія. Вилікувати ниркову недостатність допоможуть народні засоби.
Корисна порада
Ниркова недостатність - це патологічний стан, при якому частково або повністю втрачається здатність нирок утворювати і/або виділяти сечу, і, як наслідок, розвиваються серйозні порушення водно-сольового, кислотно-лужного та осмотичного гомеостазу організму, які призводять до вторинного пошкодження всіх систем організму. За клінічним перебігом розрізняють гостру і хронічну ниркову недостатність.