Як відтерти плями.

Якщо ви посадили пляма на одязі, її можна випрати з різними засобами для виведення плям. Але як бути з килимами і меблями? Особливо, якщо враховувати той факт, що для виведення плям здатні впоратися далеко не з усіма плямами .
Вам знадобиться
 • Вода, нашатирний спирт, гліцерин, сирий яєчний жовток, сіль харчова, мило, крохмаль, сода, оцет, перекис водню.
Інструкція
1
Плями від сирих яєць потрібно намагатися вивести якомога швидше. Так як білок, що входить до складу яєць, з часом стає нерозчинним. Свіжі плями від сирих яєць можна спробувати видалити за допомогою води з додаванням нашатирного спирту.
2
Плями від червоного вина з кольорових виробів можна вивести за допомогою суміші гліцерину з сирим яєчним жовтком, якої намазують забруднені місця. По закінченні декількох годин промийте теплою водою. Свіжі плями від червоного вина можна зняти кашкою з солі і води, через 30 хвилин промийте мильною водою, а потім прополощіть виріб у теплій воді.
3
Плями від крові відносяться до стійки плями. Крім білка, до складу крові входять азотисті речовини, жири, вуглеводи. Пляма від крові слід добре промити холодною водою. В іншому випадку, білок, що міститься в крові, згорнеться, і пляма не вдасться вже вивести. Після того як ви промили пляма холодною водою, прополощіть виріб з плямою в теплому мильному розчині. Перед пранням замочіть виріб з плямами крові на кілька годин. Застарілі плями крові вивести важче. Протріть плями розчином нашатирного спирту з водою. На 1 склянку води слід додати 1 чайну ложку нашатирного спирту. Потім протріть пляму розчином бури, після чого виперіть виріб в теплій воді. Якщо пляма від крові виявилося на тонкому виробі з шовку, то вивести пляму можна за допомогою крохмалю. Додайте в крохмаль невелику кількість води, щоб вийшла дуже густа крохмальна кашка. Отриманою сумішшю покрийте плями, дайте висохнути. Після цього просто струсіть крохмаль, виріб виперіть.
4
Плями від йоду потрібно засипати питною содою, поверх соди залити оцтом. Залиште виріб на ніч. Вранці прополощіть виріб у воді. Застарілі плями від йоду можна вивести, якщо рясно нанести кашку з крохмалю і залишити на 12 годин. Потім прополощіть в теплій воді з милом.
5
Плями від трави видаляються за допомогою горілки. Також трав'яні плями можна зняти розчином солі - на половину склянки теплої води 1 чайна ложка солі. Після зняття плями виріб потрібно прополоскати в теплій воді. Якщо пляма від трави з'явилося на білій тканині, видалити його можна за допомогою 3% розчину перекису водню, додавши кілька крапель нашатирного спирту. Свіжа пляма від трави на одязі можна промити теплим мильним розчином з додаванням нашатирного спирту.
Воскові забруднення неможливо видалити з одягу звичайної пранням, так як на тканини залишається не тільки наплив, але і жирне складні плями. Тому спочатку потрібно провести обробку забруднених місць і тільки після цього піддавати виріб пранні.
Вам знадобиться
 • - целофановий пакет;
 • - морозильна камера;
 • - гас;
 • - уайт-спірит;
 • - бензин;
 • - ацетон;
 • - розчинник;
 • - лід;
 • - заморожені продукти;
 • - засіб для миття посуду;
 • - спирт;
 • - ватний диск;
 • - губка;
 • - синтетичне миючий засіб.
Інструкція
1
Перед видаленням жирного плями повністю зскребете наплив, який залишився від воску. Зробити це можна, використовуючи пластмасовий скребок, але найбільш швидко ви впораєтеся із забрудненням, якщо помістіть річ на 30 хвилин в морозильну камеру.
2
Запакуйте річ в целофановий пакет, помістіть в морозилку. Через 30 хвилин ви без особливих зусиль видалите воскове забруднення, розім'явши тканину в руках. Від впливу мінусової температури віск стає дуже крихким, і для його видалення немає необхідності використовувати скребок.
3
Якщо річ об'ємна, і ви не можете помістити її в морозильну камеру, використовуйте пакет, наповнений льодом, або заморожені продукти. Прикладіть лід до тканини на 20-30 хвилин, зскребете застиглий воскової наплив.
4
Після видалення основного забруднення вам залишиться лише впоратися з жирним плямою, яке обов'язково залишиться. Для його видалення використовуйте будь-які засоби, здатні в короткий проміжок часу видалити жир.
5
Видалити жирні плями з міцних тканин можна за допомогою гасу, уайт-спіриту, бензину, ацетону, розчинника. Рясно змочіть ватяний диск одним із зазначених коштів, ретельно протріть місця забруднень, через 30 хвилин повторіть обробку, виперіть річ звичайним способом.
6
Делікатні тканини можуть зіпсуватися від використання агресивних розчинників, тому для видалення жирного плями від воску використовуйте більш щадні кошти. Підійде рідина для миття посуду. Рясно нанесіть її на місця забруднень, залиште до повного висихання, виперіть речі звичайним способом. Якщо з першого разу пляма повністю не зникло, повторіть обробку.
7
Також для видалення жирних плям, які залишилися від воску, з делікатних тканин підійде плямовивідник «Ваніш». Нанесіть кашку на місця забруднень, додайте 1 мірну ложку при пранні.
8
З виробів, що не підлягають пранню, видаляйте залишився пляма за допомогою медичного або денатурованого спирту. Змочіть губку спиртом, ретельно протріть жирну пляму. Через 15-20 хвилин повторіть обробку. Робіть так доти, поки пляма повністю не зникне.
Зверніть увагу
Ви можете скористатися послугами хімчистки, якщо не хочете самостійно займатися видаленням забруднень від воску або забруднений річ досить дорога. Професійні майстри проведуть видалення плям за найсучаснішими технологіями з гарантією якості.