Як тримати гачок.

Освоїти в'язання гачком мріють багато початківці умільці, так як це відкриває перед ними великі можливості - маючи навик в'язання гачком, ви можете власними руками створювати найрізноманітніші предмети одягу, аксесуари, і навіть інтер'єрні елементи. Перш ніж вивчати складні візерунки і техніки в'язання, необхідно вивчити ази майстерності - зокрема, навчитися правильно тримати гачок .
Інструкція
1
Гачок - основний інструмент в'язальниці, і від його правильного положення у вашій руці залежить, наскільки зручно вам буде в'язати, і наскільки легко ви освоїте нові візерунки. Візьміть гачок в праву руку та утримуйте його так само, як ви тримаєте простий олівець чи ручку.
2
На більшості гачків посередині корпусу є невеликий плоский ділянку з поглибленням, на якому потрібно розміщувати пальці, утримують гачок . На цій ділянці також розташовуються цифри, що позначають номер гачка. Якщо ви - лівша, використовуйте гачок дзеркально, тримаючи його в лівій руці і розміщуючи пальці точно так же на плоскому поглибленні.
3
Утримуючи гачок так само як ручку при письмі, ви забезпечите собі зручне положення рук при в'язанні. Для того щоб зробити першу петлю на гачку, зробіть звичайний з'єднувальний вузол.
4
Для цього на кінці робочої нитки сформуйте невелику петельку, кінець якої, що йде від клубка пряжі, розташовувався зверху над вільним кінцем. Введіть гачок в петлю зверху вниз і підхопите їм робочий кінець, а потім витягніть його через утворену петлю.
5
Злегка затягніть вузол, потягнувши за обидва кінці нитки. Вузол затягнеться на гачку, і ви зможете в'язати далі, набираючи ланцюжок з повітряних петель.
6
Для того щоб при в'язанні вам було зручно тримати нитку, пропустіть її між пальцями лівої руки і постійно рівномірно натягайте нитка, обмотавши її навколо мізинця вільної руки. Між вказівним і великим пальцями розмістіть з'єднувальний вузол.
7
Також нитку можна пропускати між пальцями, чи не намотуючи її на мізинець, але забезпечуючи рівномірний натяг. Гачок направляйте правою рукою під нитку, а потім поверх нитки. Натягнуту робочу нитку підхоплюйте гачком і формуйте нову петлю, простягаючи нитку через попередню петлю.