Як зробити шолом лицаря.

Давно пройшли середньовічні часи, коли лицарські обладунки були повсякденним атрибутом життя людей - сьогодні вони вважаються екзотичним одяганням, яке використовується в історичній реконструкції, театральних постановках і інших костюмованих виставах. Ви можете спробувати виготовити лицарський шолом з забралом власними руками.
Інструкція
1
Використовуйте для виготовлення шолома листову сталь товщиною 2 мм. Виріжте заготовки зі сталі по попередньо створеному шаблону, а потім відбийте заготовку кувалдою по всій лінії периметра на трубі великого діаметру. Ударяйте кувалдою по сталевому листу, направляючи удари від країв до центру заготовки.
2
Потім помістіть заготовку на напівсферичну форму і відбийте одностороннім рихтувальним молотком краю металу, на яких утворилися невеликі складки. По черзі відбивайте обидві заготовки, щоб вони були ідеально рівними і симетричними.
3
Б'ючи по заготівлях молотком, добийтеся виникнення невеликої полусферической опуклості на їх поверхні і потім візьміть трубу невеликого діаметру і невелику кувалду. Обробіть таким способом край заготовки, направляючи удари від лобової частини до потилиці через верхівку, щоб сформувати загин краю і утворити сферичний вигляд ребра стикування деталей.
4
Обробіть половинки заготовок рихтувальним молотком, щоб їх поверхня стала рівною. Деталі підігніть, надаючи їм конусоподібну форму, потім спробуйте зістикувати їх. Половинки шолома повинні зістиковуватися рівно і щільно. Місця з'єднання половинок обробіть напилком і наждачним папером, видаліть виступи, усуньте щілини.
5
Зсередини і зовні зваріть шолом за допомогою зварювального апарату. Потім обробіть шліфувальним кругом зовнішню частину шолома і відполіруйте його вручну дрібної шкуркою. Подровняйте нижній край шолома і просвердлите по нижньому краю ряд отворів, щоб закріпити підшоломник.
6
Для виготовлення забрала виріжте сталеву заготовку і розмітьте на ній місця для очниць. Згорніть забрало за допомогою труби потрібного діаметра в конусоподібну воронку. Невеликий кувалдою вибийте очниці потрібної форми. Пробийте отвори для очей за допомогою зубила і обробіть напилком краю отворів. Потім просвердлите вентиляційні отвори і прикріпіть забрало до шолома за допомогою шарнірів.