Як запустити блок живлення без материнської плати. Як перевірити транзистор без приладів.

Іноді у користувача персонального комп'ютера виникає необхідність автономного включення блоку харчування, тобто без підключення до материнської плати. Приміром, необхідно перевірити його працездатність, а самого комп'ютера поблизу немає. Що можна зробити в такій ситуації? Проявіть кмітливість і включіть за допомогою порад, описаних нижче.
Вам знадобиться
  • Блок живлення, шнур живлення мережі, шматок дроту або перемичка, викрутка.
Інструкція
1
Розглянемо наступну ситуацію: після натискання на кнопку Power на системному блоці комп'ютер не включається, але у блоку харчування справно шумить кулер. Висновок один - у пристрої блоку харчування порушена ланцюг подачі електричного струму. Причиною цієї несправності може стати порушення проводки блоку харчування.
2
знеструмив комп'ютер, щоб витягнути блок харчування. Після цього поверніть системний блок тильною стороною до себе. Візьміть викрутку, викрутити гвинти, які тримають бічні стінки системного блоку . Зніміть їх і витягніть всі кабелі блоку харчування з пристроїв (материнської плати , жорсткого диска і т.д.).
3
Тепер можна приступити до вилучення самого блоку харчування. На тильній стороні системного блоку викрутити всі гвинти, що знаходяться у верхній частині. Акуратно витягніть блок харчування з системного блоку .
4
На основному шлейфі вам необхідно знайти два дроти чорного і зеленого кольору. Вони розташовуються ближче до середини шлейфа. Підключіть живлення до блоку, потім озбройтеся перемичкою або невеликим відрізком одножильного проводу. При виконанні наступних операцій необхідно дотримуватися обережності. Якщо використовуєте провід в якості провідника, пам'ятайте, що він повинен бути ізольований. Замкніть на чверть секунди, тобто на дуже маленький проміжок часу, два дроти (чорний і зелений). Якщо ви все зробили правильно, то блок харчування включиться, ви почуєте шум кулера.
5
Таким же чином заводиться будь блок харчування, неважливо, де він знаходиться - всередині системного блоку або вже в ваших руках. При виконанні дій з приладами, які харчуються електроенергією, не варто забувати про дотримання правил електротехнічної безпеки.
Іноді виникає необхідність запустити блок харчування (БП), не підключаючи його до комп'ютера. Наприклад, ви хочете перевірити його працездатність або рівень шуму, перш ніж вирішити, встановлювати пристрій в комп'ютер або зайнятися пошуком більш тихої моделі.
Вам знадобиться
  • - блок живлення стандарту ATX.
Інструкція
1
Практично всі сучасні БП - це блок і стандарту ATX. Далі буде розглянута процедура включення саме такого блок а харчування. Перевірте, чи відповідає ваш БП стандарту АТХ. Ознайомитися з відповідною інформацією можна на корпусі пристрою.
2
Сама процедура запуску блок а харчування без комп'ютера вимагає дотримання певних правил безпеки. Перед початком процедури блок харчування, звичайно ж, повинен бути відключений від мережі. Вам буде потрібно маленький провід, з обох країв якого вам слід зняти трохи ізоляції (кілька міліметрів буде цілком достатньо).
3
Вставте кабель підключення харчування в блок харчування, але до мережі його Не під'єднуйте. Після цього підключіть один кінець дроту в роз'єм PS-ON. Зазвичай до цього роз'єму підходить зелений провід, але на дешевих китайських блок ах харчування колір проводу може бути іншим. Другий кінець дроту підключіть до одного з GND (COM) -раз'емов (до них йдуть чорні дроти).
4
Після цього вставте провід харчування в електричну мережу. Блок харчування почне працювати. Правда, пристрій краще не використовувати в такому режимі тривалий проміжок часу у зв'язку з тим, що воно працює без навантаження.
5
Але якщо вам необхідно перевірити шумові характеристики блок а харчування, то може знадобитися час. В такому випадку підключіть до БП кілька пристроїв, наприклад, оптичний привід або жорсткий диск. В цьому випадку блок харчування працюватиме з навантаженням, відповідно, його можна буде використовувати довше. До того ж таким способом ви зводите ризик виходу з ладу пристрою до мінімуму.
Корисна порада
Якщо блок живлення не запускається, перевірте, можливо, він попросту вимкнений. На корпусі пристрою повинна бути кнопка включення/виключення (присутня не на всіх моделях).