Як прискорити завантаження комп'ютера.

З часом комп'ютер завантажується все повільніше, операційна система стає неповороткою і незграбною. Настає момент, коли необхідно зайнятися оптимізацією і чищенням системи для прискорення завантаження і повернення колишньої швидкості комп'ютера.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер під управлінням операційної системи, антивірус
Інструкція
1
Запустіть антивірусну програму, щоб переконатися, що запускаються на машині процеси не породжуються вірусами. Встановіть в настройках перевірку запущених процесів і оперативної пам'яті. Обов'язково включіть функцію видалення виявлених загроз.
2
Запустіть меню «Пуск - Програми - Автозавантаження» і переконайтеся, що в цій папці відсутні ярлики програм. Ці додатки найчастіше забирають великий обсяг пам'яті. Видаліть непотрібні вам програми з автозавантаження.
3
Очистіть гілку реєстру Windows c адресою «HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionRun». Для цього запустіть редактор реєстру через кнопки «Пуск - Виконати - regedit». Вивчіть повний шлях до запускати додатки в поле "Значення". Непотрібні записи видаліть, натиснувши правою кнопкою миші і вибравши пункт «Видалити». Перед будь-якими маніпуляціями з реєстром доцільно створити резервну копію. Для цього у вікні редактора виберіть пункт меню файл - «експорт». Задайте ім'я файлу і виберіть значення «весь реєстр». Перезавантажте комп'ютер, щоб усі зміни вступили в силу.
4
Проведіть аналіз служб Windows, запущених на вашій машині, і відключіть ті, які не задіяні і працюють даремно. Для цього клацніть правою кнопкою на значку «Мій комп'ютер», виберіть з контексту «Управління» і у вікні, перейдіть на «Служби і додатки».
5
Проведіть очистку жорсткого диска. В системі Windows є стандартна утиліта «Очищення диска», що володіє великим функціоналом. Запустіть її з меню «Пуск - Програми - Стандартні - Службові» і, скориставшись порадами і підказками цієї програми, очистіть диск від накопичених тимчасових файлів, файлів віддалених додатків, розрослися лог-файлів, журналів установки.
6
Зайдіть в «Панель управління» і запустіть модуль «Установка і видалення програм». З цього вікна можна деінсталювати програми, потреба в яких вже давно відпала.
7
На завершення запустите системну утиліту дефрагментації диска з меню «Мій комп'ютер - Управління - Дефрагментація диска». У списку дисків виберіть диск, клацніть на ньому правою кнопкою і в контекстному меню виберіть «Дефрагментація». Все пророблені операції дозволять оптимізувати систему і прискорити завантаження комп'ютера.
Вирішити проблему довгої завантаження операційної системи після включення комп'ютера можна багатьма способами, починаючи з психологічного. Тобто можна просто змиритися і не звертати уваги на те, що комп'ютер завантажується одну хвилину замість бажаних двадцяти секунд. Але якщо бажання дуже велике - можете скористатися наступними способами.
Інструкція
1
Перший крок, необхідний для того, щоб скоротити швидкість завантаження - програмний. Він має на увазі легкі маніпуляції з реєстром. Увійдіть в меню «Пуск», натисніть «Виконати» і наберіть там команду regedit. Відкриється вікно з каталогами в яких вам потрібно буде знайти папку HKEY_LOCAL_MACHINE. Далі виконайте наступні кроки: SYSTEMCurrentcontrolsetControlSession ManаgerMemory Managemet. Там ви побачите папку PrefetchParameters, на якій потрібно клікнути один раз, знайти рядок EnablePrefetcher і клацнути по ній ще раз правою кнопкою миші. Виберіть «Змінити», у вікні, значення «3» зміните на «5» і натисніть «Ok». Завантаження стане більш швидкою.
2
Другий крок - настройки автозапуску. Більшість систем при завантаженні автоматично запускають програми служби, які потім «живуть» в системному треї. Вони сильно збільшують час завантаження, тоді як користувач може і не скористатися ними протягом сеансу. Відключити їх запуск просто. У рядку "Виконати" (Меню «Пуск») введіть команду msconfig і натисніть «ok». У меню, виберіть «Автозапуск» і відключіть всі або тільки ті, якими нечасто користуєтеся програми. Якщо вам буде потрібно скористатися ними, просто запустите через ярлик. Якщо зайвий раз лазити до реєстру не хочеться, можете скористатися численними утилітами, такими як: WinPatrol, AutoRuns або найпростіша Startup Delayer. Крім управління автозавантаженням ці програми мають і інші корисні функції.
3
Нарешті, можна перейти і до радикального способу збільшення швидкості завантаження, купивши твердотільний накопичувач (SSD). SSD-накопичувачі - це диски нового покоління, які принципово відрізняються від HDD-накопичувачів. В першу чергу тим, що у них відсутні рухомі частини, а значить, вони не витрачають часу не «розігрів». Використання SSD-накопичувача робить завантаження дуже швидкою, практично миттєвою. В даний момент обсяги SSD-накопичувачів сильно поступаються обсягам звичних жорстких дисків, але це тимчасові труднощі. До того ж для системного диска цілком достатньо 40 Гб.
Корисна порада
Потрібно відзначити, що фахівці застерігають від використання SSD як системних дисків через обмеженої кількості циклів перезапису. Але при середній тривалості «життя» диска в три-чотири роки така особливість не доставить жодних проблем.