Як малювати рослини.

Природні пейзажі і рослинні мотиви здавна захоплюють художників, архітекторів і представників інших видів декоративно-прикладних мистецтв. Якщо ви вчитеся малювати або вже займаєтеся малюванням, вам обов'язково потрібно навчитися малювати реалістичні рослини - це дозволить усвідомити форму і фактуру навколишнього вас природи і передати цю форму на папері, вдосконалюючи свою майстерність малюнка.
Інструкція
1
Ви можете починати як з малювання цільних дерев, так і з малювання окремих листків. Починаючи малювати дерево, накидайте обриси його загальної форми. Розгляньте форми порожніх просторів в листі дерева і передайте їх на папері, а навколо них прорисуйте основний силует рослини . Розділіть світліші і темніші області за допомогою олівцевої штрихування. Світлі області залиште білими.
2
Визначте, куди саме падає тінь від стовбура і де знаходиться джерело світла. Сильно затемните місце, на яке падає тінь, а також заповніть темної штрихуванням затінений фрагмент стовбура. Теплішими відтінками офарблюйте область ствола, близьку до коріння дерева.
3
Якщо ви малюєте відразу кілька дерев, переконайтеся, що всі ваші дерева вийшли різними - в реальності не існує абсолютно однакових рослин. Тому ваші дерева на малюнку повинні відрізнятися один від одного. Це зробить роботу жвавіше і реалістичніше.
4
Малюючи листя і крону дерева, робіть передній план світліше, щоб дерево виглядало глибше й об'ємніше. Покажіть на малюнку нерівності і шорсткості кори дерева і його природні вигини.
5
Якщо ви малюєте окремий лист, промальовувати для початку його загальні олівцеві контури. Потім, поверх тонких ліній начерку, окрасьте лист розлученою світло-зеленої аквареллю м'яким пензликом. Намагайтеся покривати лист підфарбованою водою спонтанно, не добився однорідного фону. Створіть красиві переходи кольору від світлішого до більш насиченому. Просушіть малюнок.
6
Висохлий лист покрийте шаром розведеної акварелі іншого кольору, який повинен красиво злитися з попереднім шаром і підкреслити його. Напівпрозора акварель створить ефект легкості і природної природності. Прожилки листа залишайте незабарвленими - він буде виглядати об'ємніше.