Як дресирувати німецьку вівчарку. навчання німецьких вівчарок.

Німецька вівчарка - це робоча порода собак, підходяща для використання в різних видах служб (охоронних, розшукових та ін.). Власнику цієї вівчарки поставлена задача - розвинути хоча б мінімум природних здібностей шляхом дресирування.
Інструкція
1
Дресируванням називається вироблення спеціальних навичок у будь-якої породи собак, необхідних для господаря. Дресирувати німецьку вівчарку потрібно різноманітно, не дотримуючись певних команд. Необхідно проводити комплексну дресирування, спрямовану в цілому на розвиток сторожових і охоронних якостей. Користуючись сучасними методиками можна досягти найкращих результатів. Основні принципи дресирування собаки полягають у виконанні певних навичок. Для собаки команда господаря повинна бути законом.
2
Ще з раннього віку цуценя має дуже багато рухатися. Спочатку це мають бути прості ігри і прогулянки. Потрібно стежити, щоб щеня не валився з ніг і не втомлювався, коли приходив додому. Найкориснішою навантаженням в цей період буде гра з однолітками. Потім, місяців з чотирьох потрібно поетапно привчати цуценя переміщатися на натягнутому повідку.
3
У міру дорослішання собаки потрібно переходити до цілеспрямованих фізичних тренувань. Плавання дає відмінну навантаження - розвиває м'язи спини і грудей, зміцнюються зв'язки задніх і передніх кінцівок. Займатися з собакою потрібно постійно і давати відпочивати раз на тиждень.
4
Дресирувати німецьку вівчарку потрібно так, щоб вимова і тон нормативних команд ніколи не змінювався за своїм розсудом. Жести і рухи господаря повинні бути спокійними і впевненими. В початковому періоді навчання собаку необхідно заохочувати за гарне виконання команди погладжуванням, ласощами або ласкавою інтонацією. Приділіть особливу увагу здоров'ю собаки, так як займатися дресируванням з хворою твариною категорично заборонено.
5
Дресирувати вівчарку необхідно, періодично даючи свободу рухів, відпочинок, грати з нею. Слід урізноманітнити час і місця занять, наявність інших подразників, послідовність виконання команд, одяг дресирувальника. Дресирувати собаку повинен тільки одна людина, поки навички остаточно не виробляться. Краще всього проводити дресирування - ввечері або вранці до годівлі, ідеальна підходяща температура повітря - 12-15оС тепла, без різкого вітру та опадів.
Корисна порада
Німецька вівчарка - це одна з найпопулярніших порід собак, яка була виведена німецьким селекціонером Максом фон Штефаніц. У 1899 році заснована порода «німецька вівчарка», яка почала брати участь у всіх собачих виставках, що проводилися в Німеччині. Первісне призначення собаки - охороняти стадо. Зовнішність собаки схожа на вовка, але поведінка і характер не мали нічого спільного з цим диким тваринам. Порода відрізняється великою рухливістю, контактностью, хорошим темпераментом, а також дуже сильною прихильністю до господаря.