Як чистити коропа. Ккак почистити коропа відео.

Чистити рибу - заняття не з найприємніших. Первинна обробка риби включає в себе звільнення від забруднень і слизу, очистку луски і безпосередньо патрання. Найчастіше в магазині надають за окрему плату таку послугу, як чищення риби. Але якщо ви виловили рибу самостійно, то і чистити вам доведеться її в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - Гострий ніж,
  • - дошка.
Інструкція
1
Ретельно промийте рибу під струменем холодної води для того, щоб позбутися сміття і утворилася слизу.
2
Покладіть рибу на дошку. Міцно тримаючи лівою рукою, не поспішаючи соскребите гострим ножем луску у напрямку від хвоста до голови. При цьому ніж потрібно тримати таким чином, щоб кут нахилу був невеликий, інакше луска буде розлітатися на всі боки. Те ж саме виконайте з другою стороною коропа .
3
Тепер потрібно розпороти черево. Для цього проткніть гострим ножем шкіру біля голови і ведіть до анального отвору. Обережно вийміть з черева коропа всі нутрощі так, щоб не пошкодити жовчний міхур. Інакше риба матиме неприємний гіркий смак. Приберіть чорну плівку, яка проходить всередині очеревини.
4
Ретельно промийте рибу під холодною водою, щоб позбутися залишків слизу та луски.
5
Якщо короп невеликого розміру, його можна приготувати цілком. В цьому випадку голову і плавники відрізати не потрібно, слід тільки позбутися від зябер. Якщо ж короп досить крупний, відріжте голову, хвіст і плавники, розріжте на порційні шматочки. Тепер можна приступати безпосередньо до приготування риби.
Корисна порада
* Для того щоб риба легше чистилася, візьміть коропа за хвіст і опустіть на одну хвилину в киплячу воду, риба очиститься дуже легко і швидко. * Щоб риба при чищенні не вислизала з рук, натріть її попередньо сіллю. * При чищенні луски, намагайтеся сильно не тиснути на черево риби, це загрожує розривом жовчного міхура. * Для того щоб при чищенні коропа не летів луска в різні боки, його краще чистити під струменем холодної води.