Як привчити кролика до туалету.

Приручити кролика до туалету - заняття клопітка, але цілком здійсненне. Уважне спостереження за твариною, терпіння і ласка - обов'язкові компоненти для виконання задуманого.
Інструкція
1
Не починайте приручення кролика до туалету в той день, коли тварина потрапила у ваш будинок. Дайте йому трохи освоїтися, звикнути до нових звуків і запахів. Не забувайте, що кролики - дуже ніжні і полохливі істоти. Звертатися з ними потрібно ласкаво й обережно.
2
Поставте в клітку кролика невеликої котячий піднос. Його можна наповнити деревним наповнювачем для тварин, тирсою або шматочками паперу. Ні в якому разі не використовуйте синтетичні наповнювачі для котячого туалету - кролик може наїстися гранул і загинути. Також не варто використовувати шматочки газети - типографська фарба дуже шкідлива для тварин.
3
Туалет варто розташовувати на віддалі від місця, яке ваш пухнастий вихованець облюбував для сну і годування. Іноді тварини самі вибирають собі куточок для відхожого місця. У такому випадку варто перенести подносик на нього.
4
Якщо тварина ігнорує туалет, спробуйте покласти туди кілька твердих екскрементів. Намочіть шматочки папірці в калюжках, які кролик залишає в клітці, і також помістіть їх в подносик. Так кролику буде простіше зрозуміти, чого від нього вимагає господар.
5
Як тільки ваш вихованець звикне ходити в належне йому місце в клітці, можна спробувати навчити його ходити в свій туалет, коли він гуляє по квартирі. Випускаючи кролика побігати по дому, виставите з клітки подносик, обов'язково покажіть його тварині. Для початку варто приручати тварина до туалету на невеликій території, щоб тваринка могла знаходиться під вашим наглядом. Потім кордону слід поступово розширювати. Для заохочення можна використовувати ласощі - наприклад, шматочки морквини або яблучка.
6
Також для привчання кролика до туалету можна використовувати спеціальний спрей, який продається в зоомагазині. Його потрібно бризкати в те місце, яке ви визначили під туалет.
Зверніть увагу
приручати тварина до туалету тільки за допомогою ласки - ці тварини не виносять крику і грубого поводження.