Як розрізняти папуг.

На сьогоднішній день хвилясті папужки є одними з найпопулярніших домашніх вихованців. Невеликі розміри, яскраве забарвлення, допитливий характер і, звичайно, вміння повторювати людську мову роблять цих пташок ідеальними для утримання навіть в невеликій квартирі. Зважившись на покупку "хвилястики" перед майбутнім власником завжди постає питання кого ж взяти: самця або самочку?
Інструкція
1
Якщо ви плануєте вчити папужки розмовляти, то краще придбати молодого самця, хоча фахівці кажуть, що і серед самочок зустрічаються "балакучі" таланти. Найголовніше - взяти для навчання молоденьку пташку. До трьох місяців папужки мають більш тьмяне і непоказне оперення, ніж дорослі птахи. Також слід звернути увагу на хвостик і кігтики - у молодих пташок вони будуть набагато коротше, ніж у дорослих. До 45 днів на клювике у молодих папуг можна побачити чорний мазок, який зникає в міру дорослішання птаха. Після того, як ви визначилися з віком, можна приступати до визначення статі.
2
Пол майбутнього вихованця визначають за кольором восковіци, яка розташовується у верхній частині дзьоба папужки. Саме для цього важливо знати вік птиці, так як в різні періоди життя колір восковіци у птахів змінюється.
3
Найскладніше визначити стать у молодих особин. У віці до трьох місяців самочки мають блідо-блакитну восковіца, часто з білою окантовкою навколо ніздрів. Самці в цьому віці мають восковіца від блідо-фіолетового до насичено-фіолетового кольорів.
4
Після тримісячного віку колір восковіци змінюється. У самочки вона стає сірувато білого або коричневого, а у самця "норки" стають яскраво-синіми. Винятком є папужки білого кольору. У них восковица практично однакова - сірувато-біла або коричнева. Для того, щоб точно визначити стать "белоснежки" доведеться звернутися до фахівця з хвилястим папужкам або до ветеринарного лікаря.
5
Щоб не помилитися зі статтю і віком, необхідно купувати птахів в спеціалізованих зоомагазинах, де досвідчені продавці допоможуть вам правильно вибрати майбутнього вихованця, а також дадуть всі необхідні рекомендації з утримання і годівлі цих чудових "балакунів".
Кожна людина володіє індивідуальною сприйнятливістю до запахів. Хтось чуйно реагує на ледве вловимий аромат, а хтось не розрізняє навіть явних запахів. Гострота нюху залежить від загального стану організму і вікових змін.
Інструкція
1
Дотримуйтесь правил, які дозволяють захистити ніс змолоду. Зміцнюйте м'язи носоглотки і рота. Частіше читайте вголос, при цьому вимовляєте слова голосно, чітко і виразно.
2
Покладіть руки або на задню частину шиї, або на верхню частину живота. Закрийте рот і робіть повільні вдихи і видихи через ніс. Повторюйте п'ять-шість разів.
3
Частіше провітрюйте кімнату. Робіть вологе прибирання, витирайте пил. Намагайтеся довше гуляти, переважніше в лісових зонах або парках.
4
При роботах з аерозолями, фарбами, лаками і т.д. обов'язково використовуйте респіратор або марлеву пов'язку.
5
Щоранку, бажано до сніданку, приділяйте кілька хвилин виконанню дихального вправи, яке пропонує професор Б.В. Шевригін. Створіть в кімнаті спокійну обстановку, ви ні на що не повинні відволікатися. Сядьте прямо, шкарпетки і п'яти зведіть разом, дихайте довільно. Повністю видихніть, потім великими пальцями обох рук затисніть зовнішні слухові проходи, а середніми - притисніть крила носа. Потім різко втягніть повітря через рот, стисніть губи і надійти щоки.
6
Опустіть підборіддя на груди і акуратно покладіть вказівні пальці на повіки. Закрийте очі і розслабтеся. По можливості залишайтеся в такій позі як можна довше.
7
Підніміть голову, зніміть пальці з повік і з крил носа. Потім глибоко видихніть через ніс, відніміть руки від вух і опустіть їх уздовж тіла.
8
Відмовтеся від куріння і алкоголю, щоб краще розрізняти запахи . Варто змінити роботу, якщо вона пов'язана з шкідливими хімічними речовинами, негативно впливають на органи нюху.
Корисна порада
Здатність розрізняти запахи з віком знижується через процеси, пов'язаних із зносом центральної нервової системи. Тому потрібно зміцнювати загальний імунітет організму і максимально піклуватися про органи дихання.