Як вирощувати ромашки.

Ромашка - багаторічна рослина сімейства складноцвіті. Цвіте даний вид рослин в травні-червні, повністю квіти дозрівають ближче до липня. Ромашку часто використовують як лікарську рослину. З листя і стебел виготовляють різні препарати. Зростає ромашка переважно в гірських місцевостях, на сонячних, кам'янистих і вапняних схилах на висоті 500-1500 метрів над рівнем моря.
Інструкція
1
Умови для посадки. Ромашку розміщують на запольних або на рівних ділянках з глибоким заляганням ґрунтових вод. Зростає даний вид рослин по 7-8 років на одному і тому ж місці, однак найпродуктивніший період настає у віці 3-5 років. Ромашка добре виростає на родючих чорноземах і на грунтах з хорошою структурою. Якщо грунт піщаний, низинний і важкий, ромашка росте погано.
2
Підготовка ґрунту. Грунт для посадки ромашки починають підготовляти ранньою весною. Перед сівбою його боронують і культивують.
3
Добрива. Основне добриво для ромашки - гній з додаванням мінеральних добрив. Субстрат для догляду за даним видом рослини можна придбати в спеціалізованих магазинах.
4
Догляд. Основний догляд за ромашкою полягає в регулярному розпушуванні рядів і міжрядь. Також не варто забувати про прополюванні. У літній період достатньо 4-5 разів призвести прополку грядок.
5
Розмноження. Розмножується ромашка переважно насіннєвим методом. Перед висадкою, насіння вимочують у воді протягом 5-7 годин при кімнатній температурі. Насіння ромашки висаджують на глибину 1,5-2 см. Зазвичай посадка насіння відбувається у весняний період.
6
Полив. Ромашка - зовсім примхлива рослина, воно з легкістю переносить як посуху, так і вологий клімат. Однак надлишок вологи для даного виду рослин не рекомендований.
Корисна порада
Для використання ромашки в лікувальних цілях її необхідно засушити. Зберігати в цьому випадку рекомендовано в сухих, темних місцях.