Як зробити обробну дошку.

Обробна дошка необхідна кожній господині. Їх потрібно навіть декілька - бажано різати рибу, м'ясо, овочі, фрукти на різних дошках. В крайньому випадку, можна поєднати овочі і фрукти. Але наприклад, м'ясо і ковбасу різати на одній дошці не можна, оскільки м'ясо піддається термічній обробці, а ковбаса - ні. Не варто використовувати як обробної дошки перші-ліпші шматки фанери або дошки.
Вам знадобиться
  • - Багатошарова фанера товщиною 8-10 мм
  • - Лобзик;
  • - Олівець;
  • - Лінійка;
  • - Косинець ;
  • - Дрель;
  • - Свердел;
  • - Наждачний папір;
  • - Напилок.
Інструкція
1
Відпиляєте шматок фанери потрібного розміру. Дошка може бути будь-якої форми. Це може бути звичайна прямокутна дошка, але можна зробити її і у формі різних фігурок. Найбільш поширена форма обробної дошки - прямокутник з ручкою. Накресліть прямокутник на шматку фанери. Коротку сторону його заберете навпіл. Від отриманої точки відкладіть в обидві сторони відрізки, рівні половині ширини ручки. Проведіть через них перпендикуляри до сторони дошки і відкладіть відрізки, рівні довжині. Оформіть контури ручки так, як вам більше сподобається - вона може бути овальна, у формі трапеції, з зубчиками.
2
Випиляєте дошку лобзиком по обраній формі. Кути сточите напилком так, щоб вони вийшли округлими. Якщо цього не зробити, дошка дуже швидко стане незручною і непривабливою. Зачистіть кути наждачним папером.
3
Зачистіть наждачкою всі поверхні обробної дошки, щоб прибрати нерівності. Якщо обробку призвести недостатньо ретельно, можна посадити скалку. Крім того, дрібні шматочки дерева можуть потрапити в їжу.
4
Якщо дошка з ручкою, просвердлите отвір приблизно в 2-3 сантиметрах від кінця ручки. Воно необхідне, щоб підвісити дошку на стіну. Прямокутну дошку підвісьте за ріг, а в фігурної дошці, що нагадує за формою, наприклад, тварина або квітку, отвір можна зробити в будь-якому місці, але теж ближче до краю.
5
При бажанні можна дошку прикрасити. Можна намалювати або випалити візерунок. На робочій поверхні нічого малювати не варто - візерунок все одно зникне. Тому прикрашайте тільки ту сторону, на якій ви не будете нічого різати. Навіть якщо ви не хочете ніяких малюнків, дошки краще якось помітити.
6
Можна натерти дошку воском. Тоді вона менше буде вбирати в себе не дуже приємні речовини. Трохи нагрійте дошку , натріть її парафіном, розтираючи його жорсткої лляної ганчіркою. Надлишок парафіну видаліть.
Зверніть увагу
Лаки використовувати не рекомендується.
Корисна порада
Сверло краще використовувати пухові, діаметром близько 20 мм.