Як зробити ляльку з солоного тіста.

Ляльок багато не буває. Коли у вашій колекції вже є і великі, і маленькі, і м'які, і порцелянові, і інші ляльки, вам може здатися, що вже пора зупинитися і приступити до колекціонування чогось іншого. Але душа просить ще і ще і бажано, без повторів. Тому не поспішайте відмовляти собі в задоволенні поповнити свою колекцію оригінальної іграшкою, зробленою, а точніше - зліпленої своїми руками.
Вам знадобиться
  • Для тіста: борошно - 1 склянка, сіль - 0,5 склянки, вода - 125 мл. Жаропрочная папір для випікання, фарби, пензлик, пухнасті вовняні нитки, дріт, зубочистки (на всякий випадок).
Інструкція
1
Замісити солоне тісто. Воно не повинно кришитися і не повинно липнути до рук. Залежно від ситуації, додавайте трохи води або борошна, поки не досягнете потрібної консистенції. Зліпити колобок.
2
Отщіпніте шматочок тесту розміром з м'ячик для настільного тенісу. Скачайте з нього товстий овал - це буде тулуб.
3
Візьміть стек, невеликий ножик або просто зубочистку і розріжте овал знизу по довжині приблизно на одну третину.
4
Підправте форму одержані ніг, злегка підтягніть тіло. Підкоригує фігурку в цілому.
5
Покладіть майбутню ляльку на листок жаропрочной паперу.
6
Отщіпніте трохи тесту і скачайте з нього кульку - голову. Приліпите її до тулуба за допомогою шматочка зубочистки. Дійте акуратно, так як на відміну від пластиліну, тісто моментально деформується від невірного дотики.
7
Візьміть ще два шматочки тесту і скачайте їх в невеликі ковбаски, які будуть руками. Приліпите їх до тулуба в тому положенні, яке здасться вам найбільш привабливим - складіть на грудях, поставте на пояс, витягніть уздовж тулуба або в сторони.
8
Далі вам потрібно визначити, хто у вас буде - хлопчик чи дівчинка, і яку шевелюру ви хочете побачити у своєї ляльки. Якщо ви бажаєте нитяні волосся, то пропустіть наступний пункт і переходите до кроку 10. Якщо ж ви вирішите зробити волосся з тесту , то для вас крок 9.
9
відщипують від колобка малюсінькі шматочки тесту , скатуйте їх в маленьких гусениць і обережно приліплюйте цих гусениць на голову пупсу. Чим довша гусениці, тим більше буде лялька схожа на дівчинку. Можна також створити ефект гладких волосся, налепив на голову тонку корж.
10
Зубочисткою намітьте очі, рот і ніс. Прорисуйте контури одягу.
11
Розігрійте духовку до 180-200 градусів і відправте ляльку на сушку. Через 5-6 хвилин зменшіть жар до мінімуму і досушити ляльку до твердого стану. Слідкуйте, щоб вона не підгоріла.
12
В цілому ваш пупсик готовий, хоча краще все-таки до кінця досушити його - вже на відкритому повітрі. За цей час ви можете за бажанням розфарбувати іграшку і зробити їй волосся, якщо ви цього не зробили раніше з тесту .
13
Для волосся наріжте пухнасті вовняні нитки на шматочки близько 1-2 см. Наклейте їх по одному ляльці на голову. З довших ниток можна зробити хвостики або косичку.
14
Залишилося тісто зберігається в холодильнику або в морозилці.
Корисна порада
Використовуючи звичайну дріт, ви можете зробити ляльку на каркасі, надавши їй будь-яку позу - Наприклад, яка сидить або танцюючу.