Як виростити ялівець.

Ялівець - один з найпоширеніших хвойних дерев. Він красивий, простий у вирощуванні і різноманітний по окрасу. Компактне, естетичне хвойне деревце, з незвичайно корисними властивостями. Для правильної посадки і вирощування ялівцю необхідно слідувати деяким простим правилам.
Інструкція
1
Світло. Висаджують ялівець на сонячні сторони. При висадці його на тіньовій стороні, він виростає рихлим і безформним, втрачаючи свою декоративність.
2
Грунт. Найбільш підходяща кислотність ґрунту - від 4 до 7 pH, все залежить від виду і сорту рослини. Ялівець найчастіше висаджують в яму (поглиблення), її готують залежно від кореневої системи. На дно поглиблення необхідно обов'язково підготувати дренаж: суміш піску і битої цегли. Коріння засипте грунтової сумішшю, що з піску, дернової землі і торфу (у співвідношенні 1: 1: 2). Якщо грунт важкий, то перед посадкою додайте в неї вапно або доломітове борошно.
3
Посадка. Перед висадкою живців в грунт, кореневу систему необхідно на 2-3 години замочити в ємності з водою. Відстань між живцями при посадці має становити 1-2 метра. Якщо рослина велика, висаджуйте ялівець так, щоб коренева шийка була на 7-12 см вище країв поглиблення.
4
Підживлення. Ялівець невибаглива рослина, але все ж один раз на рік, в квітні-травні, додайте добриво «Кеміра-універсал», придбати його можна в спеціалізованих магазинах.
5
Полив. Поливати ялівець не слід занадто часто, 2-3 рази за сезон цілком достатньо. Але для того щоб рослина не в'яне, його можна регулярно обприскувати, але тільки у вечірній час. Ялівець не вимогливий до вологи ґрунту, але не переносить сухість повітря, тому обприскування - обов'язковий ритуал один раз на тиждень.
6
Догляд. Догляд за ялівцем стандартний - розпушування, полив і прополка від бур'янів. Сухі гілки обов'язково потрібно зрізати, це можна проробляти в будь-який час року. Якщо рослина захворіло або його огорнули шкідники, негайно придбайте спеціальний засіб "Фитоверм", "Карате" або "Децис", в залежності від типу ураження.
Лікувальні властивості ялівцю використовують вже дуже давно - його застосовують при шкірних хворобах, при астмі, туберкульозі і різних захворюваннях нервової системи. Виростити його можна за допомогою живців і насіння.
Вам знадобиться
  • - насіння ялівцю;
  • - родючий грунт.
Інструкція
1
Черешками розмножити ялівець простіше й швидше, декоративні сорти саме так і вирощують, але звичайний вид цього хвойного рослини можливо виростити і з насіння. Ялівець запилюється вітром, причому повноцінних насіння з гарною схожістю визріває небагато. Збирайте насіння на другий рік життя рослини, коли ягоди тільки почнуть темніти. Відбувається це зазвичай у вересні. Після того як ягоди потемніють остаточно, насіння підуть у сплячку і не зійдуть швидко.
2
Знайдіть підходящу ділянку, де ви посадите ялівець. Грунт повинен бути родючим і рихлою. Зробіть в ній борозни завглибшки в два сантиметри, ущільните їх дно. Висійте насіння в ці борозни і закрийте перегноєм. Всю цю грядку мульчируйте торфом або тирсою шаром в один сантиметр. Такі процедури не дадуть насінню висохнути і допоможуть їм зійти в момент проростання.
3
Можна посадити попередньо насіння ялівцю в ящики з родючою землею. Взимку ящики винесіть на зберігання на відкрите повітря під сніг. Там насіння повинні простояти приблизно 130 дней.Весной посадите перезимували таким чином насіння на призначеному їм ділянці. Сходів чекайте тільки на наступний рік.
4
За посівами ялівцю доглядайте так само, як ви доглядаєте за останніми своїми сіянцями. Просапуйте бур'яни руками, рихлите землю на грядці і поливайте її так, щоб грунт з посівами була злегка сирой.3-4 року, перед посадкою на постійне місце, сіянці ялівцю повинні посидіти на одному місці. Щоосені мульчируйте землю з паростками перегноєм, щоб його шар був завтовшки сантиметра чотири.
5
Ялівець плодоносить через 5-10 років життя. Збирайте ягоди за допомогою шматка тканини, розстеленого під кущем рослини. Просто струсіть ялівець і ягоди впадуть. Висушіть урожай в тіні і використовуйте при приготуванні квасу, пива, наливки, сиропу та інших страв.