Як виростити насіння цибулі. Як вирощувати насіння.

Лук-севок, батун, шніт, порей - усі ці сорти лука вирощують з насіння. Щоб отримати насіння для посадки, потрібно дотримуватися певної агротехніку посадки, догляду та збору врожаю.
Інструкція
1
Щоб отримати насіння для вирощування севка або ріпки, необхідно посадити здоровий, визрілий цибулю. Кожен сорт лука для одержання насіння садять далеко один від одного, щоб сорт не переопиляются, і не відбулося схрещування. Якщо різні сорти посадити на близькій відстані, то насіння вийдуть неякісні, і вирощування з такого насіння призведе до поганих результатів.
2
Для посадки лука на насіння маткові рослини обрізають для кращого проростання. Висаджують на відстані 15 сантиметрів один від одного. Поглиблювати цибулини потрібно на 3 сантиметри, верхній шар засипати тирсою, торфом або перегноєм.
3
Догляд полягає в прополці, розпушуванні і підгодівлі цибулин. Добрива для підгодівлі можна вносити мінеральні або органічні в рідкому вигляді. Після появи стрілок і освіти квіток полив виробляється під корінь, щоб не пошкодити квіти. Стрілки потрібно підв'язати до шпалери або кожну окремо до товстих прутів.
4
Також необхідно обробляти лук від шкідників з використанням хімічних або натуральних препаратів, наприклад, деревною золою.
5
Щойно насіння дозріли, а коробочки потемніли і стали крихкими, слід відразу зрізати стрілки і розкласти тонким шаром під навісом для дозаривания. Після дозаривания насіння обмолочують, просушують і складають у тканину для зберігання. Зберігаються насіння лука в прохолодному, темному і сухому місці.
6
Для одержання насіння лука -батуна, порею і шніт потрібно після повного відростання пір'я припинити зрізає. Лук піде в дудки, на яких будуть утворюватися коробочки з насіння ми.
7
Після визрівання насіння дудки зрізають, дозаривают і обмолочують. Зберігаються насіння так само, як і насіння лука -репкі.
8
Ранньою весною, після сходу снігу, насіння висівають в добре удобрений грунт і роблять розпушування, видалення бур'янів, полив і підгодівлю.