Як зменшити витрату масла.

Не дивлячись на те, що в книгах по ремонту двигунів наводиться максимальний витрата масла приблизно до 1 літра на 1000 км, на практиці цей витрата на справному двигуні повинен бути значно менше. Наприклад, на двигуні 2 Е (1300 см), з пробігом більше 150 000 км, за 5000 пробігу рівень масла лише незначно опускається щодо максимального рівня щупа. Якщо за такий же, або менший пробіг, рівень масла знижується ближче до мінімальної позначки, витрата масла вважається підвищеним. Витрата може бути викликаний декількома причинами.
Вам знадобиться
  • - набір ключів і викруток;
  • - набір знімачів (спеціальних ключів);
  • - нові запчастини (сальники, прокладки, ковпачки, комплект поршневих кілець);
  • - автомобільний герметик.
Інструкція
1
Витікання масла через зношені прокладки двигуна, сальники газорозподільного вала та інші нещільності і сальники. Виявити витік можна неозброєним оком. Для усунення цієї несправності замініть зношені прокладки і сальники на нові запчастини. Проведіть протяжку всіх болтів на двигуні, задіяних в обтиску прокладок. При установці нової прокладки використовуйте герметик з відповідним температурним режимом його експлуатації.
2
Зношені маслознімні ковпачки клапанів. Характерна ознака несправності - невеликі клуби диму сизого кольору, що виходять з вихлопної труби при різкому збільшенні оборотів двигуна. Для усунення цієї несправності зніміть клапанну кришку двигуна. Демонтуйте распредвал, потім коромисла. Розхитати і зніміть пружини клапанів, замініть ковпачки. Зберіть все строго в зворотній послідовності розбірки. Будьте гранично обережні при розбиранні та складанні, щоб не впустити клапан в циліндр.
3
Найсерйозніша причина - зношення маслоз'ємних кілець. При цій несправності дим з вихлопної труби йде постійно, а виглядає воно не як хмарина, а як шлейф за рухомим авто. Розберіть двигун і демонтуйте поршні з кільцями. Замініть зношені кільця. За допомогою спеціальних інструментів зробіть збірку поршнів з блоком циліндрів і зберіть двигун. Заміну поршневих кілець доцільно виробляти разом з капітальним ремонтом двигуна, так як це свідчить про сильне зношування.
Досить неприємно виявити, що масло стало швидко спадати. Щоб нормалізувати витрата моторного масла, необхідно виявити причину його швидкого спадання і вжити термінових заходів щодо її усунення.
Вам знадобиться
  • - масляний датчик
  • - масляний фільтр
  • - герметик
  • - сальники
  • - литол
Інструкція
1
Підбираючи масло, враховуйте всі вимоги та рекомендації виробника автомобіля. Не використовуйте масло, яке розроблено торік, для мотора, випущеного 9 років тому. Підбирайте краще випускається вже в ті роки «класику», схвалену виробником.
2
При заміні масла стежте за тим, щоб не перелити його. Навіть невелике збільшення кількості масла щодо норми призводить до збільшення його робочого тиску. В результаті зростає навантаження на прокладки і сальники, і вони піддаються швидкого зносу.
3
Не допускайте тривалого (більше 2-3 тижнів) простою автомобіля. Якщо його довго не заводити, масло стікає в піддон картера, а прокладки і сальники через відсутність мастила розсихаються. Хоча б раз на 1-2 тижні заводите автомобіль і прогрівайте мотор.
4
Часто причиною швидкого витрата а масла є його витік. При виявленні течі масляного датчика негайно його замініть. В іншому випадку, підвладна процесу старіння растрескавшаяся діафрагма в датчику лопне і в будь-який момент все масло під тиском насоса витече назовні.
5
Якщо масло тече з-під масляного фільтра, затягніть його тугіше або замініть, оскільки, як це часто буває, він може виявитися бракованим або не підходити по стандартам до двигуна.
6
Якщо стався удар піддоном картера про нерівність дороги, він міг потягнутися на болтах. Щоб ліквідувати виниклу в результаті цього витік масла, зніміть піддон, відрихтуйте і, змастивши герметиком, встановіть на місце. Болти кріплення піддону затягуйте рівномірно, щоб не зламати або не зірвати їх.
7
Щоб усунути текти сальника колінчастого вала, зніміть коробку передач, зчеплення (якщо є) і маховик. Виймаючи старий сальник, намагайтеся не подряпати поверхню вала, яку потім очистіть ганчіркою. Вставте новий сальник. «Литол» дозволить забезпечити захист кромки сальника від подряпин і послужить мастилом.