Як зробити кутовий камін.

Кутовий камін - один з найефектніших і компактних видів камін ів. Не займаючи багато місця в кімнаті, він проте, створює зовсім особливу атмосферу затишку і тепла. Декоративний кутовий камін можна зробити навіть в невеликій міській квартирі, а в заміському будинку або на дачі можливо побудувати справжній дров'яної камін , який буде успішно обігрівати приміщення.
Інструкція
1
Зрозуміло, зведення камін а краще всього довірити професіоналам. Але навіть і в цьому випадку потрібно самому знати деякі важливі моменти його споруди, на які слід звернути увагу. Кутові камін и відносяться до категорії прибудованих камін ів. Вони можуть прилаштовуватися до стиків стін як на етапі будівництва самого будинку, так і вже в обжитому приміщенні. Однак треба враховувати, що у вже збудованому будинку камін зробити складніше. Для цього знадобиться частково демонтувати підлогу під заливку фундаменту в місці його встановлення, вийняти грунт з підстави, зробити отвір в даху для виведення димоходу.
2
Перш ніж приступати до зведення камін а, потрібно визначитися з місцем його встановлення. Зазвичай кутові камін и прилаштовують на стику зовнішніх, холодних стін будинку. Однак це не є жорсткою вимогою, і при необхідності камін цілком можна прилаштувати до внутрішніх стін приміщення. Тільки в цьому випадку доведеться стежити, щоб що виходить назовні димова труба піднімалася вище коника покрівлі.
3
В якості будівельного матеріалу для дров'яного камін а краще всього використовувати червона цегла. Перш за все, до початку робіт розраховується передбачуваний розмір камін а і робиться порядовка - схема, що відображає розташування цеглин в кожному ряду. Вона виконує два завдання: по-перше, наочно демонструє весь майбутній хід робіт по кладці камін а, по-друге, дозволяє розрахувати точну кількість цеглин, необхідних для будівництва. Вибирати цегла потрібно особливо ретельно, уникаючи пошкоджених і сколених граней на ньому. Інакше при подальшій експлуатації камін а всі нерівності і тріщини будуть негативно позначатися на його роботі.
4
Перш ніж приступити до кладки камін а, заливають його фундамент. Цегляний камін - споруда дуже важке, тому фундамент під нього повинен бути зроблений міцним і грунтовним. Для кутового камін а найкраще підійде бутонабівной фундамент. Його заливають в підготовлений котлован з заздалегідь вийнятим грунтом і залишають до повного затвердіння. Починати викладати цегляну підставу можна не раніше, ніж через тиждень після заливки фундаменту.
5
Декорувати камін можна за своїм смаком і залежно від наявних матеріалів. Можливо залишити цегляні стінки як є, у відкритому вигляді, а можна і закрити їх декоративним каменем, плиткою або металевими деталями. Все залежить від загального інтер'єру приміщення і переваг власника.
Кутові каміни - це прекрасне доповнення до вашого інтер'єру. Крім функціональності, ця модель камінів дозволить вам насолоджуватися відчуттям затишку кожен день, так як візуально згладжує кути приміщення і тим самим ніби збільшує простір. Такий різновид напіввідкритих камінів вбудовується в кут на перетині стін і тому може обігрівати відразу три суміжних кімнати. Існує безліч моделей кутових камінів, різноманітних за формами і стилям. Але можна спробувати побудувати такий своїми руками.
Вам знадобиться
  • - інструменти для установки каміна;
  • - балки і крокви;
  • - димосборнік;
  • - цеглини;
  • - камінна труба.
Інструкція
1
Для початку необхідно придбати інструменти для установки каміна. Зазвичай у тих, хто займається будівельними роботами, є майже все потрібне для цього виду роботи. Подбайте про придбання спеціального інструменту? пічного молотка.
2
Далі слід визначити розміри майбутнього каміна, виходячи з площі приміщення, де він буде розташовуватися. Також важливим є пошук оптимальних параметрів ширини і висоти топкового отвору і глибини топливника. Краще, якщо їх розрахує для вас фахівець. Він зможе вам допомогти і при розрахунку розміру димового отвору.
3
Роботи слід починати з укладання фундаменту, розташування якого необхідно співвіднести з положенням балок і крокв в будинку. По верху фундаменту розстеліть два шари гідроізоляції (наприклад, руберойд або толь).
4
Для підвищення тепловіддачі задню стінку каміна необхідно виконати під нахилом вперед приблизно з третьої частини її висоти. Над топкою повинен знаходитися димосборнік, а між ними - карниз, що запобігає винос іскор і сажі назовні. При укладанні цегли слід дотримуватися складених раніше схем порядовки, т. Е. Розташування цегли в кожному ряді. Швидше за все, ваш камін буде складатися з не менше 24 рядів цегляної кладки. Укладаючи цегла, не забувайте внутрішні стінки топливника періодично протирати мокрою ганчіркою для видалення котрий виступив розчину, який при топці може обсипатися. Не можна також оштукатуривать всі внутрішні поверхні каміна.
5
Виводячи камінну трубу, слід пам'ятати, що її отвір повинен бути ретельно приховано від опадів і виконано відповідно до правил пожежної безпеки. Також при кладок роботах треба продумати пристрій колосників, заслінки і прочищення.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=IMNsm39DF2k
Корисна порада
Краще зверніться до фахівців, які займаються саме пічної кладкою і є майстрами своєї справи. Можливо, ви не заощадите фінансових коштів, зате забезпечите безпеку собі і своїм близьким під час експлуатації каміна.