Як виготовити форму для каменю. Як зробити форму з поліпропілену.

Для виготовлення каменю в домашніх умовах потрібні спеціальні форми. Форми будь-яких розмірів і відливальних малюнків представлені у продажу в широкому асортименті. Виготовлені вони з якісного і надійного поліуретану і поліпропілену. Камінь, виготовлений в даних формах, виходить якісний, рисунок максимально наближений до натурального каменю і представлений на будь-який смак найвибагливішого покупця. Якщо ви не хочете витрачатися на покупку готових форм, то зробити їх можна самостійно.
Вам знадобиться
  • -струганий тес
  • -лист металу
  • -електропіла
Інструкція
1
Самостійно виготовити поліпропіленові або поліуретанові форми неможливо, так як їх виробництво відбувається за спеціальними технологіями і вилиті вони на спеціальному обладнанні. У домашніх умовах можна виготовити дерев'яні або металеві форми. Так як дані матеріали не є гнучкими, то камінь з них буде витягти неможливо, якщо не виготовити їх розбірними.
2
Для виготовлення розбірних дерев'яних форм потрібно взяти струганной тес. відміряти ширину і довжину відповідно до необхідного розміром. В бічних сторонах зробити пропили для установки двох сторін по довжині. Низ у форми можна не робити взагалі, а встановлювати її на рівну поверхню, наприклад на товсте скло або метал.
3
Для виготовлення металевих форм можна взяти залізо або нержавійку. Вирізати дві пластини по ширині та довжині. Низ також можна не встановлювати. По поздовжніх боків призвести пропили, не доходять до кінця, і зібрати форму.
4
Заливати суміш для виробництва каменю потрібно в змащені машинним маслом форми. Після просушування вироби, виймати з форм методом повного розбирання самих форм.
5
Виготовлені самостійно форми не можуть дати такий же красивою грані лицьового боку каменю , як відлиті поліпропіленові або поліуретанові. Камінь буде виходити просто з рівною поверхнею. Тому якщо ви хочете справити гарний камінь, то форми краще купити. Тим більше що коштують вони зовсім недорого.
Для виготовлення каменів потрібна якісна і міцна форма. Полімерні вироби відрізняються еластичністю, надійністю. Вони дозволяють виготовити камінь складного рельєфу.
Вам знадобиться
  • - матеріали для виготовлення основи;
  • - допоміжна заливальна опалубка;
  • - герметик;
  • - роздільник на восковій основі;
  • - кисть;
  • - поліуретан Пор-А-Молд.
Інструкція
1
Спорудіть основу потрібної форми з підручних матеріалів - бетону, гіпсу, глини тощо.
2
Обробіть її поверхню і периметр, а також допоміжну заливальне опалубку герметиком.
3
Внутрішні поверхні основи обробіть антиадгезиви на восковій основі.
4
Приготуйте полімерну суміш. Для цього з'єднаєте в сухий ємності затверджувач і преполімер, ретельно перемішайте їх протягом декількох хвилин до формування однорідної маси.
5
Промажьте основу форми тонким шаром полімерної маси, використовуючи кисть.
6
Через кілька хвилин залийте поверхню форми підготовленої полімерної сумішшю. Застосовуйте для цього допоміжну заливальне опалубку.
7
Для запобігання появи повітряних бульбашок нанесіть на полімерний шар роздільник на восковій основі.
8
Вийміть готову форму з опалубки через добу.
Зверніть увагу
При роботі з поліуретаном Пор-А-Молд дотримуйтеся обережності. Виробляєте заливку матеріалу в добре провітрюваних приміщеннях. Під час проведення цієї операції користуйтеся гумовими рукавичками, захисними окулярами, а також прогумованим фартуком.Прі попаданні поліуретану на шкіру протріть уражене місце ізопропиловим спиртом, після чого промийте його водою з милом.
Корисна порада
Обробка основи та заливальної опалубки герметиком забезпечує закупорку пір матеріалу, а також дозволяє уникнути затікання формувальноїсуміші під модель.Чтоби продовжити термін служби форми, дайте їй вистоятися в заливальної опалубці 3-4 дні. Це посилить полімеризацію вироби, що сприятливо позначиться на його еластичності, запобігає виникненню розривів в порожнинах.