Як робити ковпак. Кухарський ковпак викрійка.

Для карнавалу або аматорського спектаклю, як відомо, потрібні костюми. Костюм не обов'язково повинен бути повним, можна взяти якісь його найбільш характерні елементи. Один з таких елементів - ковпак , причому у різних персонажів він буде різним. Колпак Петрушки зовсім не схожий на ковпак кухарчука. Кухарський ковпак можна зробити самим.
Вам знадобиться
  • Біла тканина
  • Клеевой флизелин
  • Бумага
  • Карандаш
  • Циркуль
  • Ножницы
  • Швейная машинка
  • Голки, нитки
Інструкція
1
Зробіть викрійку ковпак а. Кухарський ковпак складається з смужки і денця. Для вірності викроїте його спочатку з паперу. Виміряйте окружність голови і додайте до міркою ще по 1 см з кожного боку на шов. Ширина - 7-10 см. Обчисліть приблизний діаметр окружності, яка вийде, якщо з'єднати смужку в кільце. Накресліть коло більшого діаметру для «денця». Наскільки більше - залежить від кількості тканини і від того, наскільки пишним ви хочете зробити ковпак .
2
Викроїте потрібні деталі з тканини. Не забудьте про те, що смужка для «околиша» повинна бути подвійною, тому зручніше кроїти по згину тканини, склавши її вдвічі або просто відігнувши смужку відповідний ширини. Виріжте деталі.
3
Смужку проклейте клейовим флізеліном, складіть вдвічі флизелином всередину і заутюжьте. Знову її розправте, що не розгладжуючи лінії згину. Поєднайте зрізи і прострочіть шов по виворітного стороні. Смужку виверніть. Підігніть довгі зрізи на 0,5 см і заутюжьте підгин. Пришивати його поки не потрібно.
4
Прошийте коло швом «вперед голку» на відстані приблизно 0,5 см від краю. Стібки повинні бути досить дрібними, щоб вийшли рівні збірки. Прісборьте ковпак так, щоб довжина кола збігалася з довжиною смужки «околиша».
5
Вметайте коло всередину околиша. Можна вметивать, одночасно захоплюючи голкою одну сторону смужки, коло і іншу сторону смужки. Але можна спочатку приметать і пристрочити коло із зовнішнього боку смужки, поєднавши їх лицьовими сторонами, а потім вже пристрочити внутрішню сторону «околиша».
Зверніть увагу
Для того щоб ковпак стояв, його необхідно накрахмалить.
Корисна порада
Шити такий ковпак можна з будь-якої тканини, але краще використовувати бавовняну - наприклад, ту, з якої шиють простині.Можно прокласти «околиші» паперовою смужкою або корсажной стрічкою.
Паперовий ковпак - не така даремна саморобка, який він може здатися на перший погляд. Складений із паперу ковпак зможе прикрасити зачіску вашої ляльки, доповнивши її костюм, а також ви в будь-який момент зможете подарувати своїй дитині незвичайний карнавальний головний убір, склавши з паперу в реальному масштабі красивий і яскравий ковпак. Такий ковпак можна використовувати як в костюмі Петрушки, так і в костюмі мага і чарівника на дитячих святах і карнавалах.
Інструкція
1
Скласти ковпак можна двома способами, кожен з яких не занадто складний в освоєнні. Візьміть аркуш паперу і перегніть його по діагоналі. Отриманий трикутник розділіть візуально на три рівних частини і зігніть бічні частини до центральної вертикальної лінії. Виступаючі внизу кути загніть вгору і зафіксуйте. Такий ковпак підійде пальчикової ляльці для театру, особливо, якщо ви розфарбуєте його яскравими фарбами.
2
Також ви можете скласти за короткий час і великий ковпак, відповідний для карнавального костюма. Для цього візьміть великий трикутник з щільної паперу або картону, і ножицями закруглите його основу.
3
Довжина основи трикутника повинна приблизно дорівнювати обхвату вашої голови - іноді приміряйте на себе ковпак, з'єднуючи краю трикутника в конус, щоб перевірити, чи підходить вам його розмір.
4
Перед тим, як вирізати трикутник, на виворітного стороні картону накресліть олівцем його контури, щоб не помилитися. При складанні викрійці враховуйте припуск на склеювання в 1 см. З лівого і правого боку трикутника.
5
На одній зі сторін виріжте ножицями зубчики для більш якісної склейки.
6
Склеївши ковпак, займіться його декором - ковпак можна обтягнути тканиною, на яку будуть нашиті аплікації, зірки і намистини, а можна розфарбувати картон і приклеїти на нього фольгу, картинки і спеціально зроблені візерунки. Верхівку ковпака можна прикрасити помпоном або зіркою.