Як прочистити головку принтера.

Для домашнього використання найчастіше купують струменеві принтери - вони дешеві, мають високу швидкість друку, компактні і часто суміщають в собі декілька пристроїв. Але вони мають один невеликий недолік - дюзи друкуючих головок можуть засохнути, якщо не користуватися принтером довгий час. Прочистити головку принтера від засохлої фарби можна самостійно в домашніх умовах.
Інструкція
1
Перш за все, необхідно розмочити засохлу фарбу. Якщо ваш принтер обладнаний незнімними головками, то можна відвести каретки на середину принтера, поставити під них блюдце з теплою водою, і покласти ганчірочку так, щоб вона стосувалася друкуючої поверхні головок. Залишити так на 3-4 години.
2
Якщо ж у вас принтер з головками, вбудованими в картриджі, то можна просто зняти їх і покласти в блюдце з теплою водою так, щоб головки були занурені в воду всього на 1,5-2 мм.
3
Для головок принтерів марок HP можна також додати кілька крапель нашатирного спирту в воду - це прискорить очистку.
4
Після цього потрібно заново призвести заправку картриджів і запустити стандартний процес очищення картриджів. Існують також спреї заводського виготовлення, призначені для тих же цілей, але вони ефективні тільки на початкових стадіях забруднення друкуючих головок.
5
Якщо ж прочистити головку принтера не вдалося через занадто сильного забруднення її сопел, то слід викачати із забруднених картриджів фарбу і замінити її на дистильовану воду. Далі так само занурити друкувальну поверхню головок в теплу воду.
6
Створіть малюнок і залийте його суцільним чорним кольором. Далі, щоб прочистити головку принтера, необхідно кожні 1,5-2 години роздруковувати на принтері підготовлений малюнок на всю сторінку. Таким чином йде очищення друкуючих дюз, і ви можете контролювати процес очищення. Його можна вважати закінченим, якщо вся сторінка рівномірно промокає.
7
Після цього налаштуйте принтер на максимальну якість і яскравість друку, і роздрукуйте ще 3-4 рази цей же малюнок.
8
Видаліть з картриджа залишки води за допомогою шприца. Потім необхідно заправити картриджі і призвести заводську очистку і юстировку картриджів. Якщо якість друку задовільний, то після цього повторно перезаправьте картриджі і заново налаштуйте принтер.