Як вивести коректор.

Канцелярський штрих - річ в деяких випадках незамінна. Коригуючи помилки в документі, дійте дуже акуратно - вивести пролитий коректор з одягу буде дуже складно. Іноді від таких забруднень відмовляються навіть хімчистки. Щоб справитися з білою плямою на тканини, прочитайте інформацію про склад рідини - саме від нього залежатиме спосіб видалення коректор а.
Вам знадобиться
  • - Тепла вода і миючий засіб
  • - Розчинник для канцелярського штриха
  • - Уайт-спирт (етиловий спирт, горілка або нашатир)
  • - Ватні палички
  • - Чиста ганчір'я
  • - Мел
  • - Бензин (або плямовивідник для масляної фарби)
Інструкція
1
Не періть заплямоване виріб, поки не з'ясуєте склад коректує рідини. В її основі може бути спирт, різні масла, вода або суміш води і спирту. Щоб вивести коректор на водяній основі, досить пошкребти застигле пляма з тканини (обережно, щоб не пошкодити річ) і випрати виріб в теплій воді з миючим засобом. Якщо ж основа штриха інша, то після передчасної прання видалити пляму буде набагато важче.
2
Купіть спеціальний розчинник для канцелярського штриха. Бажано, щоб він був тієї ж марки і призначався для конкретної моделі коригуючого олівця або бульбашки з коректор ом. Нанесіть засіб на пляму і виперіть річ в теплому мильному розчині.
3
Вивести коректор на спиртовій основі можна за допомогою горілки, медичного чи уйат-спирту. Можна використовувати і нашатир - він діє м'яко і майже не псує тканину (звичайно, якщо це не особливо делікатні волокна). Проводити чистку потрібно тільки випробувавши засіб на непомітному місці одягу. Якщо тканина стійка, підстеліть з вивороту забруднення чисту ганчірочку. Починайте обережно очищати коректор ватною паличкою, змочуючи її в спиртовмісної рідини. Рухайтеся від центру плями до її країв. Щоб уникнути білого ореолу на одязі, посипте по периметру забруднення товчений крейда.
4
Видаляти пляма від коректор а, в основу якого входить якесь масло, рекомендується очищеним бензином. Дійте так само, як при очищенні вироби спиртом. Не полінуйтеся сходити в магазин побутової хімії та проконсультуватися з продавцем: справитися з подібними забрудненнями вам можуть допомогти також спеціальні засоби для виведення плям для очищення масляної фарби.