Як видалити плями на куртці.

Більшість недавно посаджених на одязі плям можна відіпрати з допомогою соди, господарського мила або інших миючих засобів. Застарілі ж плями зазвичай насилу піддаються пранні і вимагають впливу складніших і агресивних речовин. Звичайно, сучасна хімчистка здатна впоратися навіть з самими, здавалося б, безнадійними ситуаціями, але послуги хімчистки дороги, а вивести деякі плями , наприклад, з вашої улюбленої куртки можна і в домашніх умовах.
Інструкція
1
Намагайтеся не відкладати процедуру виведення плями і по можливості видаляти його негайно, оскільки засохлу пляму видалити складніше, ніж свіже.
2
Підготуйте річ. Для цього перед виведенням плями ретельно очистіть куртку сухий щіткою від пилу. На непомітному місці перевірте вплив вашого миючого засобу на матеріал виробу. Пам'ятайте - для того щоб видалення забруднення не залишило чіткий слід, обробляйте не тільки саме пляма, але і ділянку навколо нього. При роботі з хімічними засобами для виведення плям обов'язково провітрюйте приміщення. При використанні чистячих розчинів застосовуйте ватяний тампон або шматок білої тканини. Плямовивідник наносите від країв до центру, тим самим запобігаючи розпливанню плями .
3
Для виведення плями від жиру посипте його сіллю, обережно потріть. Повторіть процедуру кілька разів, змінюючи сіль, поки пляма не зникне. Спробуйте відіпрати залишки плями господарським милом. Перед пранням жирового плями присипте його тальком або крейдою, накрийте вощеного папером і пропрасуйте праскою. На залишки плями нанесіть розчин, виготовлений з 0,5 чайної ложки солі і 3 столових ложок нашатирного спирту.
4
Для видалення плями від масляної фарби використовуйте ватний тампон, змочений ацетоном, гасом або скипидаром, а потім протріть нашатирним спиртом. Якщо пляма на вашій куртці застарілих, змочіть його скипидаром - він размягчіт фарбу, яку ви зможете зчистити питною содою.
5
Свіжа пляма від ягід або від вина видаляйте за допомогою окропу. Ділянка пошкодженої тканини натягніть над посудом і пролийте пляма киплячою водою з чайника до повного зникнення. Будьте обережні, якщо ви маєте справу з виробом з нестійкою забарвленням. Застаріле пляма спробуйте потримати над ємністю з киплячою водою або замочити в гарячому молоці, а потім протерти розчином оцту або лимонного соку.
Плями від фарби на одязі - часто виникає проблема. Не побачили, що лава пофарбована, притулилися до паркану, сперлися на щойно пофарбовані перила - причин може бути маса. І тоді постає питання: чи можливо вивести пляму від фарби і яким чином. Насправді, це дійсно можливо зробити, навіть кількома способами. Вивести плями фарби з одягу, зокрема з куртки, не так вже й складно.
Вам знадобиться
  • Використовуйте для видалення плям від фарби бензин, гас, скипидар, нашатирний спирт або ацетон. Але будьте обережні, оскільки рідини небезпечні і легко спалахують.
Інструкція
1
Для початку, перевірте, з чого зроблена куртка і як цей матеріал сприйме те чи інше чистить. Крім того, визначте природу самого плями, а точніше тип фарби. Більшість плям створюють олійні фарби, для виведення яких використовують сильні засоби. Тому постарайтеся перед використанням перевірити реакцію матеріалу на невеликому шматочку на прихованому місці.
2
Якщо пляма від фарби зовсім свіже, тобто з'явилося годину-дві назад, спробуйте видалити його підручними засобами (серветками, водою, милом) і відразу ж запрати куртку. Однак враховуйте, що на тканинній куртці може залишитися світла пляма у формі нечіткого відбитку.
3
Якщо пляма задавненої, спробуйте прибрати його засобом для зняття лаку. Бажано, щоб в ньому не утримувався ацетон. В порівнянні з технічними розчинниками це засіб менш активно, тому не так небезпечно для матеріалів. Якщо ж воно не дає бажаного результату, переходите до жорсткіших варіантам.
4
Не наносіть велика кількість очищувача, оскільки матеріал може зіпсуватися, або залишиться слід від використання якого-небудь засобу. Також можете спробувати розчинник для фарби, однак із цим засобом потрібно бути гранично обережним.
5
Очищайте пляма поступово, при невеликих розмірах зручно використовувати ватяний тампон або паличку. Після того, як ви видалили пляма, обов'язково виперіть куртку. Можливо, доведеться провести кілька прань, щоб не тільки позбутися від сліду, але і прибрати запах застосованих хімічних речовин. Ніколи не періть куртку з іншими речами після обробки, оскільки вони можуть перейняти неприємний запах і негативно відреагувати на хімічний засіб. Після прання висушіть куртку і впевніться у тому, що пляма дійсно зникло.