Як ділити будинок.

Розділ будинку може знадобитися при різних обставинах. Наприклад, якщо будинок отриманий в спадок кількома спадкоємцями, при розлученні, якщо у будинку кілька власників і вони хочуть жити окремо. У кожному конкретному випадку розділ виробляється по-різному.
Вам знадобиться
  • -дозвіл відділу архітектури на установку капітальних стін
  • -Заяву в суд (якщо хтось не згоден на розділ)
  • -Технічні документи
  • - кадастровий паспорт на кожну частку
  • -регистрация прав власності
Інструкція
1
Якщо будинок отриманий в спадок кількома спадкоємцями і заповіту із зазначенням частки кожного немає, то розділити будинок можна шляхом продажу та розділу грошей на всіх спадкоємців. Якщо хтось із спадкоємців на такі умови не погоджується, то при згоді всіх виходить дозвіл у відділі архітектури і будинок ділять шляхом встановлення капітальних стін на різні квартири з різними входами. Якщо хтось із спадкоємців проживав зі спадкодавцем чи мав право власності на частину будинку , то йому дістається своя частина власності і частина наследуемой власності. При розділі будинку з подальшим продажем часткою, той, хто проживав зі спадкодавцем, має переважне право покупки і тільки після нього право переважної покупки мають інші співвласники. При неможливості прийти до добровільного розділу спадщини розділ виробляється через суд.
2
При розлученні подружжя будинок належить подружжю в рівноцінних частках незалежно від того, на чиї гроші він купувався. Якщо будинок був отриманий у спадок або куплений одним з подружжя до шлюбу, то розділу майно не належить.
3
Розділити будинок при розлученні можна також шляхом продажу та розділу грошей або шляхом ділення в натурі з установкою капітальних розділяють стін і обладнанням різного входу. При неможливості домовитися мирним шляхом розділ виробляється через суд.
4
Якщо в будинку проживають кілька сімей і всі мають свою частку власності, то розділ провадиться відповідно до частки кожного жителя. Безпосередньо розділ майна можна провести в добровільному порядку шляхом продажу та розділу грошових коштів відповідно до частки кожного. Шляхом ділення будинку на частини з установкою стін між частинами та обладнанням різного входу або через суд.
5
У всіх випадках, якщо будинок розділений на частини, то слід викликати технічного співробітника БТІ для виготовлення нових технічних документів. Після цього кожен власник отримує кадастровий паспорт на свою частку і реєструє окремі права власності.