Як вивчити місто.

Ви вирішили стати таксистом і хочете возити своїх пасажирів швидко і без зайвого нервування? Або ви чекаєте гостей і хотіли б їм показати свій місто так, як його ніхто і ніколи не бачив? Це можливо, але і до роботи в таксі, і до екскурсії для приїжджих необхідно ретельно підготуватися.
Вам знадобиться
  • Карта міста
  • Книги про достопримечательностях
  • Фотоаппарат
  • Автомобиль або будь-який суспільний транспорт
Інструкція
1
Першим ділом купите карту. Розташування основних вулиць є й на старій карті, але обстановка в будь-якому сучасному місто е міняється постійно, тому багато чого з того, що намальовано на старій карті, насправді вже може і не виявитися. Можна роздрукувати ваш місто з Google-карт, тоді карта точно буде новою.
2
Постарайтеся зацікавити своїм новим захопленням кого-небудь, вміє водити машину. Навіть якщо ви водите самі, в даному випадку вам може знадобитися помічник. Запропонуйте вашому знайомому зробити автомобільну прогулянку по місто у. Для початку виберіть найдовшу вулицю. Попросіть знайомого вести машину не дуже швидко, а ви в цей час звіряйте те, що бачите зі значками на карті. Заодно і відзначите, що у вашому місто е змінилося за останній час.
3
Якщо приятеля з машиною, бажаючого вам допомогти, у вас немає, виберіть маршрут місто ського транспорту. Бажано, щоб він був достовірніше. Заздалегідь відзначте його на карті і вирушайте на кінцеву зупинку. Поки автобус їде - ви відзначаєте все, що бачите хоча б подумки. Наступного разу виберіть інший маршрут. Якщо місто невеликий, ви пройдете його досить швидко.
4
Але автобуси і тролейбуси ходять не скрізь. Багато ділянок вам доведеться досліджувати пішки. Краще і в цьому випадку мати при собі карту. Наприклад, позначте на ній район, куди ви прямуєте саме сьогодні. Це повинен бути не дуже великий район, щоб можна було його як слід дослідити за один раз. Подивіться на карті назви вулиць і провулків. Виберіть точку, звідки ви почнете свою подорож. Пройдіть по найбільшій вулиці, звертаючи увагу на номери будинків і назви провулків. Погуляйте по провулках, загляньте у двори. Звірте те, що бачите з картою, на якій може бути позначено не все.
5
Наступного разу виберіть інший район. Намагайтеся потроху подорожувати кожен день - наприклад, повертаючись з роботи. Не обов'язково досліджувати великі ділянки. Можна просто вибрати якийсь двір чи два. На такі піші прогулянки корисно брати з собою фотоапарат і знімати те, на що ви звернули увагу. Увечері або на наступний день подивіться фотографії і постарайтеся згадати, що на них зображено і де саме це знаходиться.
6
Можна запропонувати знайомим влаштувати гру-змагання, щось на кшталт «знайди, де це». Запропонуйте їм фотографію і попросіть згадати, де вони бачили цей об'єкт. Для початку вибирайте об'єкти попроще, з часом ускладнюйте завдання. Якщо у вашому місто е відбувалися якісь історичні події чи ж є місця, пов'язані з літературою - можна організувати квест, придумавши зашифровані завдання. Пошукайте відомості в книгах з краєзнавства або розпитайте старожил. Ви й не помітите, як ваші знайомі теж захопляться краєзнавством і почнуть разом з вами вивчати місто .
Зверніть увагу
Навігатором в цій ситуації користуватися не варто. Він, звичайно, допоможе вам вийти, якщо ви заблукали, але краще тренувати власну пам'ять, як зорову, так і рухову.
Корисна порада
Точно так само можна вивчити і абсолютно незнайоме місто. Головне - не бійтеся заблудитися. Навіть якщо ви заблукаєте в незнайомому місці, нічого фатального не трапиться, ви все одно знайдете дорогу в потрібне місце.