Як розрахувати кількість петель на спицях. расчитать петлі на виріб спицями.

Будь-яка власноруч пов'язана річ тільки в тому випадку має прекрасний вигляд і ідеальну посадку, якщо виготовлена з урахуванням всіх рекомендацій, які зазвичай подано при описі роботи. Тому навіть рукодільниця зі стажем починає в'язання обраної моделі, попередньо розрахувавши потрібне кількість петель на спицях .
Вам знадобиться
  • Спиці, пряжа, сантиметр, аркуш паперу і ручка (для розрахунків)
Інструкція
1
Для того щоб правильно розрахувати кількість петель на спицях , необхідно пов'язати невеликий зразок. Для його виготовлення обов'язково виберіть фрагмент основного візерунка, так саме це зумовить в підсумку правильний набір петель. Обов'язковою умовою виготовлення зразка є застосування саме рекомендованих пряжі і спиць, які будуть використані для основного в'язання.
2
Наприклад, основний малюнок складається з 20 петель + 4 петлі на проміжок між ними, отже, наберіть на спиці 24 петлі і в'яжіть узором не менше 20 рядів. Якщо візерунок більш високий, то орієнтуєтеся саме на кількість рядів в малюнку. Закінчите ряд.
3
Поперіть отриманий зразок підходящим для даної пряжі засобом. Промокніть рушником і залиште сушити в розправленому вигляді. Після повного висихання можна розраховувати кількість петель. Для цього виміряйте ширину зразка, яка, припустимо, вийшла 12 см.
4
Далі складіть пропорцію: 12 см - це 24 петлі, отже, 48 см (наприклад, обсяг голови ляльки) складе 96 петель. Значить для в'язання шапки для ляльки потрібно набрати 96 петель.
5
Також обов'язково потрібно враховувати, що основний візерунок може бути більш «розтягнутим» порівняно з гумкою при однаковій кількості петель. Тобто, для в'язання гумки може знадобитися їх менше число. Тому на одному і тому ж виробі необхідно для кожного виду візерунка додатково розрахувати кількість петель на спицях , а потім вже рівномірно додавати або зменшувати кількість петель.
Корисна порада
Для виконання зразка беріть спиці і пряжу, якими припускаєте в'язати основний виріб.