Як провести конкурс у себе в класі.

Шкільна програма c кожним роком все більше і більше ускладнюється. Щоб якось урізноманітнити життя школярів, не буде зайвим іноді влаштовувати розважальні конкурси в класі. Існує декілька універсальних правил, які допоможуть організувати будь подібний захід.
Вам знадобиться
  • вибрати тематику конкурсу;
  • набрати команди;
  • придбати заохочувальні призи;
  • запросити гостей;
Інструкція
1
Cначала треба визначитися з тематикою конкурсу. Бажано прив'язати його до якого то шкільного події, будь то тиждень математики або осінній бал.
2
Після того, як тема обрана, повідомте про майбутню подію учням. Дайте їм самим визначиться зі складом своїх команд і капітанами. Для себе ж виберіть найбільш ініціативного учня в помічники.
3
Щоб школярі не відчували себе як на уроці, дайте їм більше свободи. Нехай самі придумають назву та емблему для своїх команд. Основні завдання ви повинні взяти на себе. Необхідно продумати завдання для конкурсу, етапи, додаткові запитання. Якщо передбачається наявність творчого номера, допоможіть хлопцям підібрати музичний супровід. Обов'язково синхронізуйте підібрану музику з основним сценарієм.
4
Попередьте адміністрацію школи і запросіть її в якості журі. Для дітей дуже важлива оцінка компетентних людей. Обов'язково дайте кожному члену журі по одному екземпляру сценарію.
5
Придумайте чітку оціночну систему за кожним завданням. Перед початком проведення конкурсу обов'язково оголосіть правила. Буде краще, якщо ви разом їх повторіть. Завдання розкладіть по конвертах і надайте командам випадковий вибір. Це попередить можливі конфлікти на предмет справедливості. Після виконання всіх завдань обов'язково похваліть дітей та дайте слово голові журі.
6
Після оголошення переможців неодмінно привітайте переможців і похваліть переможених. Урочисто вручите призи. Намагайтеся, щоб весь час проведення конкурсу проходило в атмосфері свята. Намагайтеся не влаштовувати фінал типу "перемогла дружба". Діти люблять змагатися, тому таким завершенням свята ви швидше за все відіб'єте у них охоту повторювати проведення конкурсів. Особливо це буде відчутно для команди, яка виявилася сильнішою.
Зверніть увагу
На проведення подібних заходів відводите максимум годину, інакше ваші підопічні занудьгують або дуже втомляться.
Корисна порада
Майте дублікат всього, що задіяно в конкурсі: музика, завдання, диски, запасних гравців і навіть ведучого. Запросіть учнів з іншого класу в якості вболівальників.
Елемент змагання може помітно оживити навіть саме нудне або занадто складна справа. Учасники конкурсу стараються, винаходять нові прийоми, прагнуть виконати завдання якомога швидше і краще. А якщо всі прагнуть успішно завершити розпочату роботу, то і справа йде на лад, і результати зазвичай бувають високими. Якщо ж піти ще далі і запросити авторитетне журі, яке не тільки оцінить роботи, але і розповість, що в них добре, а що поки виходить неважливо - конкурс, крім усього іншого, може ще багато чому навчити.
Інструкція
1
Навіть для самого нехитрого конкурсу необхідно придумати умови. Подумайте, якої мети ви б хотіли добитися. Це може бути короткочасна мета (наприклад, придумати емблему для рок-клубу або записати диск із народними піснями у виконанні учасників вокального колективу), а може і більше тривале завдання. Наприклад, навчити вихованців того ж самого вокального колективу самостійно підбирати і розучувати репертуар. Різні цілі можна поєднувати. Оголосивши конкурс, ви можете і диск записати, і навчити самодіяльних артистів орієнтуватися в репертуарі, і навіть залучити нових учасників в свою команду.
2
Цілі, які ви перед собою ставите, повністю оголошувати не обов'язково. А от умови конкурсу , навпаки, повинні бути відомі і зрозумілі всім. Тому запишіть їх на папері. Якщо йдеться про конкурс малюнка або, припустимо, наукового проекту - вкажіть тематику, обсяг, вимоги до оформлення, терміни, в які необхідно надати роботу. Можна вказати і кількість робіт від одного учасника, і можливість колективної участі.
3
Виберіть журі. Їх може бути навіть два, особливо якщо робіт передбачається багато. Одне журі відбирає роботи, більш-менш відповідні вимогам конкурсу , а друге вибирає з відібраних робіт кращі. Якщо робіт небагато, то можна провести конкурс і в один тур. Дуже бажано, щоб у журі були люди, дійсно розбираються в предметі і до того ж зацікавлені в проведенні конкурсу . Голови журі розумніше вибрати з числа запрошених, а на себе взяти роль секретаря.
4
Подумайте про призи. Це не обов'язково можуть бути грамоти, дипломи та медалі, хоча і добре, коли вони є. Але за результатами конкурсу малюнків непогано б провести виставку, а якщо ви розглядали наукові проекти - то конференцію, на якій переможці могли б докладно розповісти про свої роботи. Призом може стати і можливість публікації в журналі (нехай навіть самодіяльному), або запис диска. Якщо вам вдасться знайти спонсора, то можна купити і цілком матеріальні призи. Краще, якщо це будуть корисні і потрібні речі.
5
Про майбутній конкурсі необхідно оголосити заздалегідь. Це можна зробити в місцевих засобах масової інформації або в соціальних мережах. Там же можна розмітити умови конкурсу , склад журі та можливі призи.
Зверніть увагу
Необхідно заздалегідь вирішити з головою журі, як ви будете чинити з спізнілими учасниками, в яких випадках роботи прийматимуться, а в яких - ні. Приготуйтеся до того, що будуть учасники, незадоволені роботою журі та його рішеннями. Заздалегідь подумайте, як ви будете відповідати на претензії з боку тих, кому не вдалося виграти.
Корисна порада
Постарайтеся зробити пам'ятні невеликі подарунки для всіх учасників.