Як зробити арматуру.

При виготовленні залізобетонних конструкцій арматуру роблять відповідно до точними розрахунками і складеним проектом. Проект повинен складатися на стадії розробки архітектором і фахівцем з інженерним розрахункам. Щоб зробити арматуру , самостійний розрахунок зробити неможливо, так як враховуються всі показники самого будівництва і стан грунту в місцях будівництва.
Вам знадобиться
  • - проект і креслення;
  • - арматура;
  • - в'язальний дріт;
  • - зварювальний апарат;
  • - автоматичний пістолет .
Інструкція
1
Робити арматуру потрібно відповідно до розробленого кресленням. Крок каркаса повинен бути строго витриманий. Для фундаменту встановлюється профільна арматура гарячекатаного стрижневого виробництва.
2
Відповідно до проекту, можна зробити каркас, сітку або встановлювати штучну арматуру в процесі самого лиття.
3
Робочу арматуру роблять по всьому периметру будівлі для розподілу основного навантаження. Тому вона береться найбільш товстого перетину. Між нею встановлюється розподільна арматура, відповідно до зазначеного кроком. Для розподільної арматури підійде більш тонка і дешева гарячекатана арматура. Вона оберігає бетон від розтріскування і не дає встановленої розподільної сітці зрушитися з покладеного місця при проведенні заливки бетону.
4
Збирати каркас потрібно за допомогою зварювальних робіт або спеціальної в'язальної дроту. За допомогою в'язальної дроту в каркасі не утворюється слабких місць, які обов'язково з'являються при проведенні зварювання. В'язати арматуру можна ручним способом, використовуючи плоскогубці або автоматичним пістолетом, що полегшує і прискорює процес роботи в кілька разів.
5
Якщо при установці робочої арматури потрібно провести з'єднання, то робиться воно внахлест і посилюється кількома зв'язками дроту або за допомогою зварювання в декількох місцях. Сполуки на робочому каркасі повинні бути дуже міцними.
6
При лиття стін з використанням арматури для додання особливої міцності встановлюються готові арматурні рулонні сітки.
Фундамент - це завжди основа будинку, головна умова його надійності, міцності і стійкості. І якщо ви хочете, щоб фундамент не просідав і був довговічним, в'язати арматуру необхідно правильно, знаючи головні принципи цієї справи.
Інструкція
1
Перед тим, як почати в'язати арматуру , необхідно чітко організувати процес. Дотримуйтесь наступну черговість при в'язці: підготуйте елемент до монтажу (очистіть від бруду і випрямити), крокви і подавайте до місця в'язки, потім ретельно встановіть його в проектне положення і тільки потім починайте безпосередньо в'язати.
2
Для підготовки виробів до монтажу цілком достатньо двох осіб, а для установки елементів в проектне положення потрібно троє: двоє ставлять елемент, а третій обов'язково подає сигнали про початок підйому і спуску елемента.
3
В'язку арматури можна виконувати як простими пассатижами, так і спеціальними гаками. Головне тут - вправність і певний досвід роботи, тому краще всього виконувати в'язку під контролем людини знає. Зрощують стрижні внахлест, а потім зв'яжіть їх стики по краях і в середині за допомогою сталевого дроту. Нахлест повинен бути не менше 250 міліметрів. Якщо це робити вручну, то процес може зайняти дуже багато часу і сил. Крім того, для ручної в'язки арматури необхідно як мінімум три людини. Тому використовуйте спеціальний пістолет, який так і називається - пістолет для в'язки арматури.
4
При використанні цього пістолета практично весь процес буде здійснюватися в автоматичному режимі. Встановіть насадку пристрою на яке пов'язується місце і натисніть на кнопку інструменту. Використання пістолета дозволить вам підвищити якість і швидкість в'язки. А якщо закінчиться дріт - просто замініть використану котушку на нову.
5
Нарешті, в'язати арматуру можна за допомогою спеціальних скоб-скріпок. Це готові вироби, які, як і пістолет, можна вільно купити. З'єднувати арматуру скріпками трохи довше, ніж пістолетом, зате це можна робити «голими руками». Крім того, пістолет обійдеться вам набагато дороже.Собственно, в'язка арматури - це саме той метод, який застосовується при невеликому обсязі робіт, наприклад, якщо ви вирішили побудувати невеликий дачний будиночок. Звичайно, при будівництві великих виробничих об'єктів або багатоквартирних будинків арматуру варять.
Зверніть увагу
До речі, щоб максимально спростити собі життя - можна не заморочуватися з в'язкою арматури, а просто кріпити її пластиковими замозатягівающіміся хомутиками. Отже, для в'язки арматури знадобиться саморобний або фірмовий гачок (близько 200-300 руб). В'яжуть арматуру складеної в двоє в'язальної дротом діаметром 1- 2 мм.
Корисна порада
Як в'язати арматуруПруткі укладають вертикально і горизонтально, місця перетину перев'язують дротом, кінці якої скріплюються плоскогубцями для стягування. Ще один спосіб в'язання сталевої арматури - застосування шуруповерта, в який на місце наконечника вставляють гачок, обертаючи його і прискорюючи, таким чином, процес в'язки.