Як варити свічки.

Незважаючи на те, що люди в більшості своїй вже не уявляють собі життя без електрики, запас свічок в будинку, про всяк випадок, мати все-таки потрібно. Свічки бувають найрізноманітніші - їх роблять з воску і парафіну, але можна зварити їх за старовинним рецептом з сала. Ці свічки не є декоративними, вони призначені тільки для освітлення.
Вам знадобиться
  • - Сало тварина;
  • - Дошка довжиною 40-50 см;
  • - Бавовняна нитка;
  • - Гострий ніж;
  • - Каструля висотою 50 см;
  • - Піч, плита або примус.
Інструкція
1
Розплавте сало. Для цього покладіть його в каструлі і розігрійте на сильному вогні. Буде каструля алюмінієвої або емальованої, в даному випадку неважливо. Грійте сало, доки воно не стане рідким і прозорим.
2
Зробіть з нитки 15-20 гнотів довжиною близько 40 см. Закріпіть їх в ряд на дошці. Їх можна прив'язати до дошки або прибити цвяхами. Розташуйте гноти в 2-3 ряди так, щоб відстані між ними були більше діаметра потенційної свічки.
3
Занурите гноти в гаряче розтоплене сало і дайте їм як слід просочитися. Після цього раму з гнотами підійміть з каструлі і дайте стекти залишкам сала. Сало в каструлі в цей час має почати поступово охолоджуватися.
4
У міру охолодження сала занурюйте в нього гноти на рамі потрібну кількість разів для того, щоб отримати свічки достатньої товщини. Коли ви будете занурювати гноти в холонуче сало, воно буде налипає на гніт. У міру охолодження сала налипає все більше і більше. Після того як вийдуть свічки потрібної товщини, заготовки свічок остудіть до кімнатної температури. Зніміть їх з рами і обріжте гострим ножем зверху і знизу.
5
Свічки повинні дозріти. Розфасувавши їх по картонним коробкам, залиште їх лежати так в темному прохолодному місці не менше двох тижнів. В ході дозрівання свічки стають білими і тим краще горять, чим довше вони зріли. При зберіганні сальних свічок подбайте про те, щоб вони були захищені від можливого проникнення гризунів.
Корисна порада
Можна отримувати свічки методом відливання. Для цього сало заливають за допомогою ковша в пустотілу металеву трубку потрібного діаметру, наприклад, алюмінієву. У трубці заздалегідь за допомогою дерев'яних паличок натягують гніт, а нижню частину трубки забивають пробкою. Після заливки сала потрібно дочекатися, коли воно як слід охолоне. Свічку буде легко дістати з форми. Її потрібно обрізати і відправити на дозрівання; Для того щоб миші не з'їли сало, краще коробки зі свічками підвісити до стелі. Можна їх помістити також в металевий ящик з отворами невеликого діаметру. Отвори необхідні для вентиляції; Бавовняну нитка треба брати товсту і рихлу; Сало можна брати будь-яке. Чим воно буде твердіше - тим краще.
Людство давно замінило ручна праця автоматичним виробництвом. Тепер нам не потрібно самостійно варити мило, відливати свічки, навіть готувати їжу: все, що необхідно нам в побуті, виробляють машини у великих кількостях. Тим приємніше отримати в подарунок річ, зроблену руками ваших друзів або близьких спеціально для вас. У такі речі вкладається душа і індивідуальність, їх приємно отримувати, а ще приємніше і цікавіше майструвати самому.
Вам знадобиться
  • Парафін, барвник, форма для свічки, прикраси.
Інструкція
1
Зробити свічку в домашніх умовах дуже просто. Вам знадобиться парафін, щоб не шукати його в магазинах, можна використовувати звичайні білі господарські свічки. Це недорого і зручно тим, що крім парафіну у вас буде ще й гніт. Як барвник для свічки можна взяти дитячі воскові крейди або харчові барвники для пасхальних яєць. Крім того, потрібен гострий ніж, терка, довга спиця, посуд для плавки парафіну, форма для свічки. Форма може бути, наприклад, скляною, або пластиковою. Не забудьте про прикраси для вашої свічки: бісер, черепашки, сушені ягоди горобини, сухе листя, блискітки. Якщо ви хочете ароматизувати свічку в домашніх умовах, придбайте масла з вашими улюбленими запахами.
2
Парафін натріть на тертці або подрібніть ножем, потім помістіть в посуд для плавки і на водяну баню. Якщо ви вирішили підфарбувати і ароматизувати свічку, то до парафину засипте барвник і капніть кілька крапель олії. Поки плавиться парафін, підготуйте гніт - умочіть його в парафін і дайте повністю висохнути. Розплавлений парафін залийте в форму, дайте йому затвердіти, а потім спицею проробіть отвір наскрізь і вставте в отвір гніт. Щоб парафін швидше застиг, помістіть свічку в морозильник. Приблизно через годину ви можете витягти свічку з форми, для цього поставте її на кілька секунд в гарячу воду, а потім просто потягніть за гніт. В крайньому випадку, якщо свічка не виходить з форми, акуратно подрежьте ножем місця склеювання.
3
Декоруйте вашу свічку, трохи нагріваючи прикраси або місце для них. Не забудьте обрізати гніт, залишивши на поверхні хвостик 7-8 мілліметров.Ваша свічка в домашніх умовах готова.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=iTDMeSlWlVg
Корисна порада
Обережно працюйте з розплавленим воском, можна обпектися.