Як колоти підшкірно ін'єкцію. Як правильно робити уколи траумель.

Підшкірні ін'єкції роблять, коли миттєвого ефекту від ліків не потрібно. І в той же час, такі уколи починають діяти швидше, ніж випита таблетка. Справа в тому, що в підшкірно-жировому шарі, куди і робиться ін'єкція, безліч кровоносних судин, тому ліки, введене таким чином, добре всмоктується в кров. Зазвичай підшкірно робляться щеплення і вводяться гормональні препарати, наприклад, інсулін або гормон росту.
Вам знадобиться
  • - шприц об'ємом 1 мл;
  • - ліки;
  • - ватяний кулька або диск;
  • - спирт.
Інструкція
1
Вимийте руки і протріть їх ваткою, змоченою в спирті.
2
Оберіть місце для уколу. Для підшкірної ін'єкції переважні сідниці, стегна, верхня частина рук і область живота. Робіть укол на відстані не менше трьох сантиметрів від попередньої ін'єкції. Недотримання цієї умови може призвести до шраму або потовщення шкіри.
3
Змастіть місце уколу ватним диском, рясно змоченим у спирті. Спочатку обробіть велику ділянку шкіри навколо місця уколу, потім - саме місце ін'єкції.
4
Зробіть лівою рукою шкірну складку у формі трикутника. У праву руку візьміть шприц. Якщо ви лівша, то робіть все навпаки. Шприц повинен бути в провідній руці, щоб рухи були точними.
5
Введіть голку на 2/3 довжини під кутом 45 градусів в підставу шкірної складки.
6
Вводите ліки, повільно натискаючи на поршень шприца великим пальцем.
7
Вийміть голку зі шкіри та притисніть до місця ін'єкції ватний диск, просочений спиртом. Не забираючи вату від шкіри, круговими рухами зробіть легкий масаж місця уколу.
8
Викиньте шприц в сміттєву корзину, попередньо вдягнувши на голку ковпачок.
Зверніть увагу
Уважно стежте, щоб при наборі ліки в шприц не потрапив пухирець повітря. Якщо це все-таки трапилося, не вводьте його під шкіру. Залиште повітряний пухирець з невеликою кількістю ліки в шприці.
Ліки, введене підшкірно, не дає миттєвого ефекту, як, наприклад, внутрішньовенний укол. Однак ін'єкція все ж має перевагу перед таблеткою. Медичний препарат, введений таким чином, швидше всмоктується в кров, а тому при деяких захворюваннях без даної процедури просто не обійтися.
Вам знадобиться
  • - ліки або вакцина;
  • - шприц;
  • - медичний спирт;
  • - вата.
Інструкція
1
Підшкірно вводять деякі гормональні та вітамінні препарати. Минаючи шлунково-кишковий тракт, вони одразу потрапляють в кровотік, що дозволяє домогтися терапевтичного ефекту протягом короткого часу. Але підшкірні ін'єкції можна робити не тільки в лікувальних цілях. Безліч вакцин вводиться саме таким способом.
2
Обполощіть руки проточною, а потім мильною водою або спеціальним дезінфікуючим розчином, після чого промокніть їх чистим рушником. Змочіть невеликий ватний кульку спиртом і протріть їм руки.
3
Визначтеся з місцем, куди буде зроблений укол. Стегна, сідниці, живіт і верхня частина рук найбільш кращі для підшкірної ін'єкції. Відступите близько трьох сантиметрів від місця попереднього проколу, щоб уникнути таких неприємних наслідків, як шрам або потовщення шкіри.
4
Розкрийте ампулу і наберіть у шприц ліки. Злегка поклацати по шприцу нігтями, щоб звідти вийшли бульбашки повітря.
5
Змочіть вату в спиртовому розчині і протріть їй поверхню шкіри. Процедуру слід повторити двічі, щоб максимально очистити місце для ін'єкції.
6
Сформуйте трикутну складку зі шкіри. В іншу руку візьміть шприц об'ємом 1 мл (інсуліновий) і під кутом 45 градусів введіть його голку в підставу шкірної складки на більшу частину довжини (приблизно на 2/3).
7
Повільно натискайте на поршень шприца так, щоб ліки плавно виходило під шкіру.
8
Вийміть голку з шкірної складки, після чого прикладіть до місця проколу ватяний диск або кульку, змочену спиртом. Злегка натискаючи, помасажуйте шкіру там, куди була зроблена ін'єкція. По-перше, це сприятиме більш швидкому всмоктуванню ліки, а по-друге, дозволить уникнути утворення хворобливих ущільнень.
9
Одягніть на голку ковпачок і викинете використаний шприц в сміттєву корзину.