Як лікувати фобії.

Фобія - це гіпертрофоване почуття страху, викликане уявної небезпекою. Розумне почуття страху корисно, воно допомагає мобілізувати сили при реальній загрозі. Фобії ж здатні перетворити життя на кошмар. Людина, що страждає цим психічним розладом, не може повноцінно жити, так як змушений весь час ховатися від вигаданої небезпеки. Хтось боїться замкнутого простору, хтось - публічних виступів, хтось - павуків. Є й такий вид фобії - афобофобія, при якому людина боїться відсутності фобій.
Інструкція
1
Постарайтеся при зустрічі з джерелом страху переключити негативні думки на позитивні. Наприклад, при кінофобіі (боязнь собак) не потрібно представляти тварина як джерело небезпеки і думати про те, що собака може вкусити. Сконцентруйте свої думки на те, що тварина сидить на ланцюзі і не може зірватися.
2
Боріться зі своїм страхом, поступово наближаючись до нього. Це не означає, що при арахнофобію (боязнь павуків) ви повинні в перший же день почати колупатися в павутині з великим павуком в центрі. Спочатку в присутності близької людини розглядайте картинки з павукоподібними. Коли це перестане викликати жах, спробуйте здалеку подивитися на мертвого павука. Поступово скорочуйте дистанцію. З часом ви навчитеся наближатися до живого павуку і можливо, зможете навіть помацати його. Пам'ятайте, що лікування цим методом займає багато часу, але при щоденних заняттях через кілька місяців ви впораєтеся зі своєю фобією.
3
Постарайтеся відволіктися при зустрічі з джерелом страху. Співайте, читайте, розмовляйте - займайтеся чим завгодно, що допоможе переключити думки і не думати про те, що десь поруч знаходиться лякаючий вас об'єкт або явище.
4
Рухайтеся при вигляді джерела страху. Фізичне навантаження допомагає спалити надлишок адреналіну, що виробляється під час паніки. Якщо немає можливості пройтися або пробігтися, стискайте і розслабляйте м'язи.
5
Проконсультуйтеся з лікарем з приводу призначення психотропних препаратів. В половині випадків антидепресанти допомагають впоратися з фобіями. Транквілізатори в поєднанні з психотерапією дають практично стовідсотковий результат.