Як виростити хороший урожай картоплі.

Отримати хороший урожай картоплі зі своїх грядок мріє кожен городник, навіть якщо у вас посаджено всього кілька кущиків, тільки побалуватися молодою картоплею, не збираючись її зберігати. При посадці на великих площах важливо враховувати не тільки родючість землі, а й ще цілий ряд факторів. Давайте розбиратися по порядку.
Вам знадобиться
  • - картопляні бульби;
  • - спеціальна література;
  • - добрива;
  • - лопата.
Інструкція
1
Подумайте і почитайте відповідну літературу, щоб підібрати той сорт картоплі, який добре росте у вашій смузі.
2
Не саджайте картоплю на одній ділянці більше 6 років. Це значно знизить урожай , а бульби будуть піддані різним захворюванням.
3
Підготуйте грунт для посадки. Ділянка необхідно розорати восени, а навесні зробіть на ньому борозни. Відстань між борознами зазвичай 70 см. Робіть ямки під бульби на відстані 30 см один від одного. Робіть гряди під посадку з півночі на південь.
4
Удобрюйте землю під картопляні бульби. Вносьте органічні добрива. Гній розкидайте по полю восени. Додатковим добривом будуть осінні посадки гірчиці або ріпаку, які разбороніте навесні.
5
прорости картоплю перед посадкою. Бажано бульби не розрізати перед закладкою в грунт. Якщо ґрунт недостатньо тепла, то розрізаний картопля може захворіти.
6
Садіть картопляні бульби не дуже глибоко. Якщо у вас важка земля на городі, то глибина посадки повинна бути не більше п'яти сантиметрів. При легкої пухкому грунті саджайте не глибше 8 см. Насіннєвої картоплі необхідне повітря, при його недоліку доведеться довго чекати паростків, та урожай буде гірше.
7
Працюйте картопляні грядки. Перший раз робіть це перед появою сходів, а потім ще пару разів за літо, щоб збагатити землю повітрям.
8
Поливайте картопляні паростки. Тільки лийте воду не під кожен кущ, а в борозни. Робіть полив не менше трьох разів за літо.
9
Підгодовуйте рослини азотними добривами. Не забувайте про фосфорні та калійні.
10
Картопля схильний до захворювання фітофторою, яке можна тільки попередити. Обробляйте рослини спеціальними препаратами.
11
прополюють картопля. Не давайте йому заростати травою.
12
Збирайте урожай картоплі в кінці серпня або на початку вересня, в залежності від сорту та місця перебування.
13
Подумайте про те, як зберегти ваш хороший урожай .
Зверніть увагу
- Як отримати самий ранній урожай? - Є хороший перевірений спосіб. Потрібно пророщувати картоплю довше, ніж зазвичай: щоб паростки досягли 5 - 7 сантиметрів і на них вже з'явилися листочки. Але висаджувати таку картоплю потрібно в добре прогрітий ґрунт.
Корисна порада
Найбільш обізнані і досвідчені городники витрачають на вирощування картоплі значно менше часу, але одержують при цьому великий його урожай набагато кращої якості, ніж у більшості інших городників. Вибір сортів, посадка картоплі, підгортання - у кожного городника є свої прийоми і секрети того, як виростити хороший урожай картоплі.