Як в'язати пелерину спицями.

Спочатку пелерина - одяг подорожніх. Пілігрими носили накидки з капюшоном, і шили пелерини в основному з щільних тканин. Потім цей одяг перейняли модниці, і пелерини стали дуже різноманітними. В сучасному костюмі у пелерини може бути декілька функцій. Як і в старовину, вона зігріває. Але може бути і частиною елегантного костюма, особливо якщо вона пов'язана ажурним візерунком.
Вам знадобиться
  • 200 -300 г вовняної або бавовняної пряжі середньої товщини
  • Спиці №2
  • Гачок №2
Інструкція
1
Виміряйте окружність шиї і розрахуйте петлі для хусткової в'язки. пелерин починайте в'язати з верхньої частини капюшона. До кола шиї додайте ще 15-20 см на підгин капюшона і вільне облягання. Наберіть на спиці потрібну кількість петель і пров'яжіть 1 ряд лицьовими петлями. Знайдіть середину ряду і позначте її ниткою іншого кольору. Далі в'яжіть хусткової в'язкою, збавляючи петлі по краях в кожному четвертому ряду. В'яжіть так всю висоту капюшона. Наприкінці у вас повинно залишитися кількість петель, відповідне обхвату шиї.
2
Не знімаючи в'язання, зв'яжіть невелику стійку з отворами для шнура. У 2-3 ряду стійки, зв'язавши 3 петлі від початку, зробіть накид і наступні 2 петлі пров'яжіть разом. Зробіть такі отвори рівномірно по всій стійці так, щоб останнє виявилося симетрично першому. Можна отвори зробити і іншим способом - закрийте в одному ряду по 2-3 петлі через рівні відстані, а в наступному наберіть потрібну кількість петель.
3
Провязав 5-6 сантиметрів стійки, починайте в'язати власне пелерину. В'яжіть її ажурними смугами. 1 ряд - після кромочной 1 накид, 2 разом лицьовою. 2 ряд в'яжіть по малюнку. 3 ряд - лицьові петлі, 4 - виворітні, з 5 ряду рисунок повторити.
4
З 3 ряди починайте додавати петлі. Знайдіть лінії, за якими ви будете це робити, і відзначте їх кольоровими нитками, які потім знімете. Розділіть в'язання на 4 частини. Перша лінія - розріз, тобто додавати петлі потрібно після першої кромочной і перед останньою. Друга і четверта лінії підуть через плечі, а третя - по середині спини. Додайте 1 петлю після кромочной, довяжіте до середини плеча і по центру пров'яжіть з однієї петлі 3. Те ж саме зробіть на середині спини і на середині іншого плеча. Слідкуйте за тим, щоб лінії додавання були рівними.
5
В'яжіть з додатком петель до потрібної довжини пелерини. Закрийте петлі. З'єднайте верхній шов капюшона гачком або зшийте його. Обв'яжіть пелерину гачком за наступною схемою: 5 стовпчиків з 2 накидами в кожну петлю горизонтальної лінії, 1 напівстовпчик. Вертикальні лінії обв'язуйте по тій же схемі, але по 2 стовпчики в кожну петлю крайової ланцюжка.
Зверніть увагу
Бавовняні нитки переважніше «гарус».
Корисна порада
Шнур можна зв'язати гачком або сплести. Кінці його оформите намистинами або пензликами.
Пелерина - це невід'ємна деталь модного жіночого гардероба. Її універсальність полягає в тому, що вона відмінно поєднується як з ошатними, урочистими сукнями, так і з повсякденним одягом. Пелерина, особливо виконана з тонких ниток, надає жінці елегантність і вишуканість, підкреслює жіночність і красу.
Вам знадобиться
  • 250 грам білої пряжі і гачок для в'язання №6.
Інструкція
1
Для початку зв'яжіть ланцюжок, яка включає в себе 72 повітряні петлі. Потім з'єднайте її в коло за допомогою з'єднує петлі. Пам'ятайте, що пелерина в'яжеться зверху вниз.
2
Далі приступайте до основного візерунку, який потрібно в'язати таким чином: число петель має бути кратно 4, плюс три повітряні петлі підйому. В'яжіть круговими рядами. Кожен кругової ряд починайте з повітряної петлі підйому замість першої петлі і закінчуйте однієї з'єднує в останню повітряну петлю підйому. Щільність в'язання першого ряду візерунка повинна бути наступною: 10 петель і 5 кругових рядів рівняються 10х10 см.
3
Повторіть п'ять разів перший кругової ряд, чотири рази - другий кругової ряд, два рази - третій кругової ряд, три рази - четвертий кругової ряд, потім закінчите п'ятим круговим рядом.
4
Через п'ятнадцять кругових рядів від набірного краю закінчите роботу. Щоб прикрасити готову пелерину , надавши їй ще більшої вишуканості і витонченості, приколіть до неї декоративний в'язаний цветок.Ну ось, пелерина готова. Вона ефектно освіжить ваш образ і додасть родзинку вашому стилю. Варто підмітити, що вироби, зв'язані гачком, не деформуються. Тому ваша обновка буде служити вам вірою і правдою досить довго, радуючи вас кожен день.