Як форматувати двд.

Будь-який носій електронної інформації вимагає форматування - підготовки до запису тих чи інших даних. Форматування вимагають як жорсткі диски і флеш-накопичувачі, так і компакт-диски. Перш ніж записати на DVD-диск яку-небудь інформацію, його необхідно підготувати до запису. Існує кілька способів форматування дисків, і їх вибір залежить від типу диска, а також від того, як саме диск читатиметься в подальшому.
Інструкція
1
Вставте диск в DVD-ROM і виберіть у вікні Windows або програмі для запису дисків опцію «Записати файли на диск». Введіть назву нового диска, а потім клікніть на кнопку «Показати параметри форматування».
2
Виберіть один з двох параметрів - Live або Mastered. Дані параметри відрізняються типами файлової системи, в яку форматується диск. Диски, відформатовані в файлову систему Live, підтримують ручне перетягування файлів з комп'ютера на диск. Цей формат підходить перезаписуваним дискам, так як він дозволяє видаляти деякі файли з диска і замінювати їх новими без стирання всієї іншої інформації.
3
Записувати такі диски дуже просто, запис не вимагає зайвого часу, але такі диски відтворюються тільки в сучасних версіях Windows - починаючи від XP і вище. Для того щоб записати диск формату Live, виберіть для запису файлову систему LFS.
4
Диски формату Mastered більш складні в записи, але даний формат більш зручний в тому випадку, якщо вам необхідно записати на диск великий обсяг файлів одночасно. Такий тип дисків відтворюється не тільки на нових, але і на застарілих версіях операційних систем.
5
Форматування диска також напряму залежить від його типу. Якщо ви хочете записати DVD-R або DVD + R, пам'ятайте про те, що такі диски можна форматувати одноразово - після запису ви не зможете видалити або замінити дані на диску. Перезаписувані диски DVD-RW і DVD + RW можна форматувати багаторазово, використовуючи функцію швидкого форматування.