Як заварювати мелену каву. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Повністю витягти насичений запах і смак з кавових зерен можна при правильному їх приготуванні. Зерна необхідно обсмажувати і розмелювати безпосередньо перед заварюванням. Але якщо ви купили вже мелену каву у вакуумному пакеті, то постарайтеся не розгубити залишки аромату. Пересипте кави з пакету в банку з щільною кришкою.
Вам знадобиться
  • мелену каву;
  • цукровий пісок;
  • кориця;
  • гвоздика;
  • кавоварка;
  • турка;
  • френч-прес;
  • чашка з ситечком.
Інструкція
1
Заваривайте кави в кавоварці. Використовуйте саме той помел кави, який потрібно в інструкції до вашого агрегату.
2
Кава, приготований в турці. Візьміть кави середнього помолу. Використовуйте мідну турку (джезву). Поставте її на вогонь, щоб вона добре нагрілася.
3
Засипте в турку мелену каву. Розраховуйте, що на одну чашку необхідно 2 ч.л. кавового порошку.
4
Додайте цукровий пісок, якщо ви п'єте каву солодким.
5
Покладіть пару гвоздичек і кориці за смаком.
6
Залийте холодною очищеною водою. Від смаку води буде сильно залежати смак вашої кави.
7
Зробіть мінімальний нагрів і поставте турку на вогонь. Уважно стежте за варінням напою. Кава може піти піною і виплеснутися на плиту.
8
Доведіть каву до кипіння. Як тільки поверхня рідини піде пузириками, а піна почне підніматися, зніміть турку з вогню. Дайте піні осісти і знову доведіть до кипіння. Виконайте так кілька разів, щоб максимально розкрити смак і аромат заварного кави.
9
Перелийте каву в красиві чашечки через дрібне ситечко.
10
Заваріть каву у френч-пресі. Ошпарьте френч-прес окропом із чайника. Засипте в нього каву середнього або великого помелу. Залийте гарячою водою. Прикрийте кришкою.
11
Залиште кави заварюватися на 10 хвилин. Цей метод дуже зручний - за кавою не потрібно стежити. Поки він заварюється, займіться сервіруванням столу.
12
Повільно опустіть поршень від френч-преса. Робіть це обережно, щоб напій не вилився.
13
Розлийте каву по чашках.
14
Приготуйте каву в спеціальній чашці з ситечком. Засипте пару чайних ложок кави тонкого помелу в ситечко, орієнтуйтеся на свій смак і розмір чашки. Залийте окропом так, щоб мелену каву був повністю занурений в окріп. Залиште настоюватися на 5 - 7 хвилин. Витягніть ситечко і викиньте кавову гущу. У чашці вийшов гарячий напій.
Корисна порада
Кавову гущу можна використовувати як скраб для тіла, додавати при варінні домашнього мила.
Своїй назві цей чудовий напій зобов'язаний ефіопської провінції Каффа. Саме звідти став поширюватися кави по всьому світу. В Росії цей напій, як і багато іншого, привіз цар Петро I з Відня, де вже в кінці XVII століття було відкрито безліч кави ен.Істінние цінителі кави придумували різні способи його приготування. Але всі вони сходилися в одному думці - для того, щоб кави віддавав всі свої чудові смакові якості, його зерна краще обсмажувати і молоти безпосередньо перед приготуванням.
Вам знадобиться
 • - кава в зернах;
 • - цукор;
 • - вода;
 • - кавомолка;
 • - турка.
Інструкція
1
Виберете зерна кави для помелу і приготування напою в домашніх условіях.По ступеня обсмаження розрізняють кави слабкою обсмаження, або скандинавської; середньої - віденської; темної - французької і найтемнішої - італійської обжарки. Доцільно вибрати зерна скандинавського обсмаження. Тоді ви зможете обсмажити зерна в домашніх умовах до необхідного ступеня, відповідно до обраного рецептом.Для отримання будь-якого ступеня обсмаження готуйте кави йние зерна на сковороді, завжди тільки при самому слабкому нагріванні. Ступінь обсмажування при цьому буде залежати від тривалості процесу. Так, для середнього обсмаження тримаєте зерна на гарячій сковороді 5 хвилин. Для темної - від 7 до 12 хвилин. При цьому постійно помішуйте кави йние зерна. Дайте просмаженим зернам охолонути на сковороді.
2
Далі смелите зерна в кави Молка. За допомогою звичайної електричної кави Молка в побуті можна отримати кави дрібного, середнього і крупного помелу. У промислових умовах отримують ще й кави надтонкого помелу, який виглядає як пудра.Для отримання кави дрібного помелу підходять зерна найтемнішої обсмаження. Вони більш крихкі, ніж остальние.Із кави дрібного помелу варять кави по-турецьки. Для приготування напою за цим рецептом візьміть 1-2 чайні ложки дрібно-меленого кави найтемнішої обсмаження на 100 мл гарячої води. Насипте порошок в турку (її ще називають джезва), додайте 1 чайну ложку цукру, залийте гарячою водою і поставте турку на слабкий вогонь. Після того, як кави йная піна підніметься, знімайте з вогню. Дайте піні злегка осісти. Повторіть процес 2 рази. Після чого кави йная гуща повинна осісти і можна розливати отриманий напій в чашки.
3
З кави середньої і темного обсмаження рекомендується готувати порошок відповідно крупного і середнього помола.Такой кави якнайкраще підходить для приготування в побутових електричних кави варіння і в кави йніках.Прі заварюванні в кави йніке обдайте його гарячою водою. Насипте кави з розрахунку 1-2 ч.л. на 100 мл води. Залийте окропом і дайте настоятися протягом 5-10 хвилин. Після чого розлийте в підігріті кави йние чашки.
Корисна порада
Справжній кави слід пити тільки гарячим. Холодний він втрачає свої ароматичні та смакові властивості. Іноді, при приготуванні, в каву додають такі спеції як імбир, корицю, кардамон. Подавати каву, приготовану за класичними рецептами, слід тільки в спеціальних кавових чашках. Наливати готову каву в інший посуд допускається тільки у випадку, якщо в нього додають каву, вершки і т.п.