Як налаштовувати цифровий фотоапарат. Поради з налаштування фотоапарата.

Якщо вам вже приїлася фотозйомка в автоматичному режимі, і ви хочете самі управляти процесом, то саме час вивчити налаштування вашого фотоапарата і навчитися використовувати їх. В першу чергу вам потрібно познайомитися з такими поняттями як витримка, діафрагма, експозиція, ІСО, бб, фокусна відстань. І головне, зрозуміти, як і для чого все це використовувати. У цій статті ви пізнаєте самі ази.
Інструкція
1
Почати потрібно з настройки исо (ISO). Це світлочутливість. Найпоширеніший діапазон исо - від 100 до 800. Коли слід використовувати те чи інше значення? У сонячну погоду, коли об'єкт зйомки добре освітлений, краще встановити найнижче исо: 100. Тоді завдяки сонцю об'єкт буде прекрасно освітлений і опрацьований, а через низький показника світлочутливості фотографія буде дзвінкої і чіткою. Якщо сонце не дуже яскраво світить, можна підняти исо до 200. Картинка також буде дуже гарною. Але при яскравому освітленні це значення може привести до пересвеченним ділянкам і втрати якості. В похмуру погоду або в сутінки слід поставити исо 400. Увечері - 800 або вище. Врахуйте, що при високих значеннях исо з'являється цифровий шум. Він робить картинку менш привабливою, а іноді дуже псує кадр.
2
Далі слід налаштувати бб, тобто баланс білого. Не лякайтеся. Цю настройку легко можна знайти навіть в найпростішій цифрової мильниці. Ви напевно бачили настройки типу «хмарно», «сонячно», «лампа розжарювання», «лампи денного світла» і т.п. Вам слід вибрати одну з цих налаштувань. По суті, це допомагає правильно відобразити кольору на знімку.
3
Тепер потрібно визначити спосіб виміру експозиції. Краще всього вибрати матричний вимір. Тоді всі кольори в кадрі будуть більш точно опрацьовані. Якщо ж ви хочете втілити якийсь творчий задум, то можете спробувати і точковий вимір. Ця функція доступна тільки на дзеркальних фотоапаратах. Більш того, експозицію ви можете коригувати. При занадто темному освітленні можна поправити експозицію в «+», і фото стане світліше. А при дуже яскравому - можна навпаки зробити зображення темніше.
4
Залишилося зовсім небагато налаштувань, перш ніж ви зробите свій кадр. Потрібно тепер визначити витримку. Коротка витримка дозволить зробити знімки більш чіткими, без «шевеленки». Чим стрімкіше рухається сфотографований об'єкт, тим коротше повинна бути витримка. Однак у вечірній час треба використати тривалі витримки для кращої опрацювання деталей. Але при цьому потрібно подбати про те, щоб камера не ворушилася (використовуйте штатив) і сам об'єкт зйомки теж повинен залишатися нерухомим. Інакше кадр може бути зіпсований. З іншого боку, зйомка рухомих машин в вечірній час на довгій витримці представляється вельми цікавою, і фотографії виходять своєрідними. Загалом, експериментуйте.
5
Тепер перейдемо до діафрагми. Чим більше ви її відкриваєте, тим світліше виходить ваша фотографія. Тому тут дуже важливі можливості об'єктива. Крім пропускання світла діафрагма відповідає ще за один важливий момент: глибина різкості. При відкритій діафрагмі чітким залишається тільки той предмет, на якому камера сфокусувалася. Фон і предмети на передньому плані будуть розмиті. Цей прийом найкраще годиться для зйомки портретів. Для пейзажу потрібно закрити діафрагму максимально і встановити довгу витримку (знову знадобиться штатив), щоб вся картинка була чіткою і добре відпрацьованої.
6
І останнє, що нам потрібно налаштувати - це фокусна відстань. Це фізична характеристика об'єктива. Залежно від цієї величини ми можемо помістити в кадр картинку з більшим чи меншим кутом огляду. Це ж впливає і зумирование, якщо у вас об'єктив із змінною фокусною відстанню. Налаштувати фокусна відстань можна, обертаючи кільце на об'єктиві. Якщо ж у вас компактний фотоапарат, то використовуйте кнопки zoom «+» і «-». Так ви підберете підходяще для даного кадру фокусна відстань. Тепер ви готові зняти свій перший кадр з ручними настройками.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=bXkcYFliHuw
Зверніть увагу
Налаштування фотоапарата - це перше, що необхідно зробити, після того як ви взяли в руки новий фотоапарат і включили його. Щоб налаштувати фотоапарат, потрібно зайти в меню, натиснувши на відповідну кнопку - вона знаходиться на задній панелі будь-якої камери поруч з іншими кнопками навколо екрану.
Корисна порада
На зразок перехідних і дзеркальних фотокамер багато компактні відтепер теж пропонують режим автоматичного контролю параметрів фотозйомки. На початку статті уточнимо, що ж це все ж за настройки і який вплив вони мають на процес фотозйомки, а потім розберемо, як правильно налаштувати свій фотоапарат в найбільш типових ситуаціях.